Stalker (1979)

İz Sürücü

Sorun Bildir
Sinema Modunu Açın

Karşılaştığınzı hata hakkında kısa bir yorum belirtmeniz gerekiyor.

Yorum yapın
Film Hakkında 16 Yorum yapılmış. Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız
2 ay önce
yazdı

öyle entel görüneceğim diye müthiş film demeyin, dünyanın en gereksiz ve seçma filmlerinden birisi, 3 kişi yola çıkıyor, hiçbir şey yok, salak salak durup durup ilerliyorlar, yok işte komünizm, yok işte kapitalizm, yok bilmem ne gibi saçma sapan fikirleri güya işte bu 3 kişi temsil ediyor. yani entel olacağım diye bomboş bir film çıkmış ortaya, öyle kafa yorulacak bir felsefesi de yok, 5 iq luları etkileyen bir film. boşuna vakit harcamayın.

2 ay önce
yazdı

İz Sürücü, Bilim Adamı, Yazar… İd, Ego, Süperego.

4 hafta önce
cevapladı

İnsanın zihnindeki kuvvelerin tartışması da denebilir. İçgüdüler mantığı ikna edecekken ahlak engelliyor.

5 ay önce
yazdı

Ayna, Kurban gibi diğer Tarkovsky filmlerini eklermsn admin

6 ay önce
yazdı

Tam bir başyapıt. Seçimler ve çelişkiler…

7 ay önce
yazdı

Film çok ağır ilerliyor bazı sahneleri durgun ve sıkıcı olmasına rağmen gizemli havasından dolayı kendini izlettirmeyi başarıyor.

7 ay önce
yazdı

Efsane… Gerçek sanat yapan insanlar Tarkovsky gibi zaman ile uğraşırlar.

8 ay önce
yazdı

Akıcılık anlamında oldukça sıkıcı ancak felsefi ve insana bişeyleri düşündüren bir film. Filmde bir olay örgüsü bekliyorsanız hiç bir şey yok. sadece konuşmalar var ve siz bu konuşmalardan bişeyler çıkarmak zorundasınız. Şahsen bana pek hitap etmedi. Bu tarz film sevenler dışında izleyecekler için tamamen vakit kaybı bir film. şahsen ben filmdeki sözleri bir kitaptan okuduğumda daha kalıcı oluyor. senaryo akıcı olmuş olsaydı belki bu film hakkında olumlu bişey diyebilirdim. ben filmi iki kat hatta bazı yerlerde 4 kat hızlandırdığım halde kaçırdığım pek bişey olmadı. Bu filmin bendeki tek etkisi şu söz oldu: ''''Kendini sertleştiren hiçbir şey kazanmayı başaramaz''''. Bu söz dışında bana olumlu tek etkisi olmadı. Bu sözü duymak içinde bu film izlenmez. Filme puanım 5.5/10 .

10 ay önce
yazdı

Bu film felsefi açıdan çok değerli. Diyeceğim o ki felsefeye ilginiz ya da az da olsa bilginiz yoksa film çok sıkıcı ve anlamsız olabilir. Benim kendi görüşüm ise insana çok derin sorgulatmalar yaptıran , Tarkovski'nin şiirsel anlatımıyla süslenmiş efsane bi filmdir.

10 ay önce
yazdı

Bu filmin görsel anlatımı kendinden sonraki filmleri etkilemiştir. Ortalama bir izleyicinin beklentisiyle örtüşmeyebilir tabi ama görsel anlatıma algısı açık bir insan için hele yapıldığı dönem için bu film bir aydınlanmadır yani o kadar söylim.

10 ay önce
yazdı

Bu adamın filmlerini sevmiyorsanız sakın izlemeyin yani hayatımda izlediğim en saçma filmler hala bi bok anlayamadım ben çok aptalım demek ki

10 ay önce
yazdı

bu film bir şaheser bu filmi herkes farklı bir manada izleyebilir tarkovsky nin en sevdiğim filmi bu hoşunuza giderse ayna ve solaris de izleyin derim. müthiş bir film lakın aksıyon yok sadece konusmalar mekan ve hafıf bir gerilim lakın bu tarz sevenler için kaçınılmaz

10 ay önce
yazdı

Yorumlar da bu film için süper filan yazan arkadaşlar, sizler ne kokluyorsunuz la ??? Yorumlarınıza kanıp 2 saatimi ziyan ettim….

10 ay önce
yazdı

İnsanın merak ettikleri ve isteklerine dair felsefik yaklaşımları üzerine bir film bilinçaltına mesaj bombardımanı yapan bir yapıt.

10 ay önce
yazdı

atticus finch Nasıl oluyor hem mükemmel hem 7,5 tuhaf…

10 ay önce
cevapladı

hakkaten tuhaf

10 ay önce
yazdı

''…Esneklik ve zayıflık varoluşun tazeliğinin ifadesidir…'' A. Tarkovsky.

10 ay önce
yazdı

mükemmel bir filmi notu 10/7.5

Oyla:
After The Dark - The Philosophers 720p izle
720P Dram
  8.1/10
 
  162 DK
  SSCB

Lütfen yorum yaparken "Caps Lock"unuzun kapalı olduğundan emin olunuz. 14.01.2019


Lütfen yorum alanına sadece film hakkındaki görüşlerinizi yazmaya özen gösteriniz, eklenmesini istediğiniz filmleri sıralamayınız. İstek alımı yoktur... 02.01.2019