Lawrence of Arabia (1962)

Arabistanlı Lawrence

Sorun Bildir
Sinema Modunu Açın

Karşılaştığınzı hata hakkında kısa bir yorum belirtmeniz gerekiyor.

Yorum yapın
Film Hakkında 9 Yorum yapılmış. Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız
10 ay önce
yazdı

bu filmi herkes istediği şekilde anlar,araplar için onur verici bir hikayedir,bir ingiliz veya amerikan için arap ve türklere sövme seansı olabilir,bir türk içinse arap ve ingilizlere sözme seansı olabilir. bu flim propaganda amacı içeriyor olabilir fakat benim gördüğüm, flimde lawrence'ı kahraman olarak göstermiyorlar, hatta şam'a girmeden önce açık bir şekilde lawrence'ın kontrolündeki birlikle türkleri katlettiğini film açıkça gösteriyor. filmde lawrence'ı ilk başta kimseyi incimek istemeyen biri olarak görüyoruz sonrasında infaz gerçekleştirince açıkça dengesini kaybediyor, açıkça delirdiğini görüyoruz. şam'ı araplar alınca geri terk ediyorlar, çünkü yönetim anlamında hiçbir gelenek ya da bilgi sahibi değiller bu sebeple hastane, ulaşım, iletişim vs. konularda mal gibi kalıyorlar, film bize bunları da gösteriyor. ingiliz ve fransızların arabistanı bölüşeceklerinden vs. bahsediliyor ve bahsederken yanlarında iki tane zenci köle falan var.flimi izleyen ne görmek istiyorsa onu görür. bu arada türk subaylarının konuştuklarından bir kelime anlamadım, bir tek arapların unuttuğu türk hastanesindeki dedenin su dediğini anladım o kadar.bunun bir film olduğunu unutmayın, konu gerçeğe dayanabilir ama kadrajda ne görüneceğine filmi yapanlar karar veriyor.o yüzden tarihi filmden öğrenmeye kalmayın gidin okuyun,bunu da zevk için izleyin.

1 sene önce
yazdı

Türk'ün Türk'den başka dostu yoktur sözünün kanıtlandığı film.Sen sırf saygıdan o toprakları fetetme vergi dahi alma ama pislik araplar seni arkadan vursun ama biz yine akıllanmadık hala onlara yardım ediyoruz.

1 sene önce
yazdı

güzel bir filmi notu 10/6.4

1 sene önce
yazdı

bu film zamanında ingilizlerin bizi kötülemek için çektiği bir film

1 sene önce
yazdı

kapaktakini Cüneyt arkın zannettim

1 sene önce
cevapladı

ahahhahhahah ben de dedim noluyo 😀

1 sene önce
yazdı

4 saat boş vaktiniz varsa izlemeyin gidin 2 tane güzel film izleyin.Aldığı puan propagandadan başka bir şey değil.İsyan ve 1. dünya harbinin geçtiği bir çoğrafyadaki savaş koşullarını anlatıyor fakat sanki hayaletlere karşı isyan başlatmışlar, karşı taraftan ne bir general karakter var nede öyle bir sahne, adam gibi savaş sahnesi dahi çekememişler dediğim gibi bu vakti 2 güzel film için ayırmanızı tavsiye ederim.

1 sene önce
yazdı

Gazze'nin kumundan çok imiş meğer kalleşi, Nasıl sırtından vurur insanı din kardeşi! Filistin, trablusgarp, yemen illeri. Hangisini kanım ile sulamadım? Gezdim cephe cephe bütün çölleri. Türk'e, Türk'ten başka dost bulamadım…!

3 sene önce
yazdı

her milleti kendi ırkı gibi biliyo amk. yönetmeni türk düşmanlığı yapımış,gerçekler çarpıtılmış türk konutanla lawrence ın sahnesi iğrençti, ne gerek vardı sahneye

5 sene önce
yazdı

Yine bir sinema klasiği. Yer yer şarkiyatçı ve tarafgir yorumlara kayılmış filmde. Ama müthiş bir anlatım, müthiş bir görsellik, müthiş bir oyunculuk. Uzun ama güzel bir macera. İzlenmeli.

1 sene önce
cevapladı

@ustop, 3 yıl olmuş ne ama ne alaka amk ajsnfakjsnfjkan

4 sene önce
cevapladı

turkce seyrettigin bir filmin oyunculuguna nasil muthis diyorsun anlamiyorum,

Oyla:
After The Dark - The Philosophers 720p izle
720P Biyografi
  8.3/10
 
  216 DK
  ABD

Lütfen yorum yaparken "Caps Lock"unuzun kapalı olduğundan emin olunuz. 14.01.2019


Lütfen yorum alanına sadece film hakkındaki görüşlerinizi yazmaya özen gösteriniz, eklenmesini istediğiniz filmleri sıralamayınız. İstek alımı yoktur... 02.01.2019