Donnie Darko (2001) 720p Türkçe Dublaj izle

Karanlık Yolculuk 720p Türkçe Dublaj izle

Sorun Bildir
Sinema Modunu Açın
Sinema Modunu Kapatın
Yorum yapın

Sadece üyelerimiz yorum yapabilmektedir. Lütfen üye değilseniz üye olunuz, üye iseniz giriş yapınız. (Yukarı sağ)

Film Hakkında ... Yorum yapılmış. Bu yorumlara ... cevap verilmiş.
8 Kasım 2019
yazdı

MEraba. neden filmden 1:25:47 den sonrakı aqnostik sahnesi silinmişki?

Adminin Cevabı: Merhabalar. Muhtemelen dublajını yaptıran firma yada video sürümü ile alakalı bir durum.

23 Ekim 2019
yazdı

Tavşan metaforu şeytani bir aldatmacayı temsil ediyor. Alice Harikalar Diyarında, Matrix ve Donnie Darko filmleri hatırladıklarım.

Spoiler butonuna filmi izlemeden önce tıklamamanızı öneririz.
Donnie Darko psikolojik sorunları olan bir ergen. Rahatsızlığı ileri seviyeye çıkınca şeytanı kuvvetlenip kendisine musallat oluyor. 28 gün diye geri sayım verip korkutarak zihnini kontrol etmeye başlıyor. Gelecekten sahte vizyon-rüyalarla sebep olacağı (aslında olmayacak) faciaları bildiriyor. Bir tek uçağın düşeceği zaman-mekan bilgisini doğru veriyor. Bunun amacı da suçluluk duygusu ile bile bile kendi ölümünü hazırlayıp intiharını hazırlaması. Yani kendini feda etmesi, olmayan hataları telafi etmesi diye bir şey yok. Zihnindeki şeytanın aldatmacasına uyuyor.

17 Eylül 2019
yazdı

insan zihnine psikolojik baskı yapan ve düşündüren bir film olmuş gerçekten çok başarılı ve sürükleyici başta kararsız kalmışım ama hala film hakkında düşündüren nitelikte gerçekten etkileyici tavsiye derim.

8 Eylül 2019
yazdı

Öncelikle filmi yeni bitirdim ve hayatım'da adadığım en güzel 2 saat'idi.Kesinlikle size tavsiye ediyorum gözünüz kapalı izleyin, kimsenin dediğine aldırmayın.Film'in kısa olması bir çok soruyu cevapsız bırakıyor ve insanlar anlamıyor. "http://www.donniedarko.org.uk/philosphy-of-time-travel/" bu siteye filmi izlemeden önce bakarsanız o evrene dair her şeyi anlamış olursunuz.(Bir nevi filmdeki kitabın içerisin'de yazan şeyler) ben bunlardan anlamam ingilizce felan diyecekseniz youtube'dan detaylı incelemeye bakabilirsiniz. Eğer hayata sadece at gözlüğün'den bakıyorsanız bir filme "ulan sci'e bak be"tarzı sadece "Marvel" gibi olağanüstü yapımlara iyi film diyorsanız, evet film kötü izlemeyin.Sci olmadan veya başka bir görüntü hilesi olmadan sadece hikaye ve hikayenin altın'da yer alan mesajı anlamanız gereken bir film.Eğer, film kültürünüzü'de geliştirmek isterseniz gayet güzel bir film, gayet akıcı 2 saatin nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz bile.

7 Ağustos 2019
yazdı

saçma sapan, zaman kaybı...

4 Ağustos 2019
yazdı

İyi filmdi. Sonu ile çok çok şaşırtan bir film olmasa da yer yer korku unsurlarına denk gelmek de gerilimi arttırdı. Bu filmde anlaşılamayacak bir nokta bulamadım. Daha önce yorumlardan hareketle izlemeyi ertelemiştim. Üzüldüm. Bu filmde kafa karışan insan Mulholland Dr. ya da Predestination izlese ne hale bürünür merak ediyorum.

19 Haziran 2019
yazdı

Arkadaşlar ilk kez yorum yapıyorum ve bir siteye gerçekten ilk kez üye oldum. Bilindiği üzere zamanda yolculuk kavramı üzerine işlenmiş bir film ancak söz konusu yolculuk geriye doğru yapılmış her şey güzelleştirilmiştir. zamanda yolculuk geriye doğru yapılamayacağına ilişkin bir çok bilimsel veri söz konusu hal böyle olunca gerçeklikten uzak olan bu filmi imdb nin insafına bırakarak izlemiş bulundum ve sanırım hayal kırıklığı olduğu benim için. saygılarımla...

2 Haziran 2019
yazdı

Tamam 2 saat izledik güzel de sen ne anlatıyorsun ya nası film bu kitlendim kaldım filmin ne anlattığını düşünüyorum

23 Ağustos 2019
cevapladı

evrenin bazı noktalarında solucan delikleri denilen bir kırılma noktası olabilirliliği vardır bu durumu ele almışlar ve zamanda sapma meydana gelip farklı iki dünya oluşuyor ve bu iki dünyada farklı evrenlerde meydana geliyor farklı evrenler zamanın ve içinde yer alıyor farklı bir uzay oluşturuyor :)

2 Haziran 2019
yazdı

güzel bir filmi izleyin

7 Nisan 2019
yazdı

"must be happy", güzel kafan var, sevdim...

20 Mart 2019
yazdı

Spoiler butonuna filmi izlemeden önce tıklamamanızı öneririz.
bence donnie direkt şizofren bunların hepsini kendi kafasından uyduruyor.Zaman yolculuğu felan yapmıyor direkt hastalığın eseri yaşadıkları sonda yataktaki gülüşleri onun bu uydurduklarından aldığı hazzın yansıması o andada jet motoru düşüyor felan??
Admin tarafından spoilera alındı.

23 Ağustos 2019
cevapladı

kesinlikle sen psikiyatri olmalısın :D yada aç biraz fizik oku dostum

26 Eylül 2019
cevapladı

sen bence filmi anlamamışsın.

17 Mart 2019
yazdı

Film oldukça kafa karışıklığına sebep olabilecek bir film. Çünkü Donnie''nin hem şizofren olduğu gösterilmiş hem de zamanda yolculuğu içeren konuşmalar yapılarak aslında senarist ortaya karışık bir senaryo yazmış. artık kim nasıl anlarsa öyle olsun istemiş. Ancak benim anladığım kadarıyla normalde Donnie uçak motorunun düşmesi sonucu ölüyor fakat öleceğini de zaman yolculuğundan dolayı biliyor. Bu sebeple zamanda yolculuk yaparak ölmeden önceki 28 güne tekrar gitti.bu süre zarfında da yapması gerekenleri şizofren bir şekilde yaptı. Her ne şekilde olursa olsun bence konu sakattı. Senaristte bence ne istediğini tam olrak bilmiyordu. Bu yüzden Filme puanım 6.1

11 Mart 2019
yazdı

Bu film bana kelebek etkisi isimli filmi hatırlattı. Sonunu anlamak için beyninizi yakmaya gerek yok. Son işte tadını çıkarın.

8 Mart 2019
yazdı

hiçbir şey anlamadım ve şu anda ekrana boş boş bakıyorum :/

12 Şubat 2019
yazdı

Jack Gylenhall yine filmleriyle beyin yakıyor 😃

21 Ocak 2019
yazdı

film o kadar kötü ki neyi anlamadığımı bile anlamadım bence izlemeyin. gerçekten kötü..

8 Mart 2019
cevapladı

aynen bende neyi anlamadğımı bile anlamadım şu anda boş boş duvara bakıyorum :D

7 Haziran 2019
cevapladı

Bazı insanlar neden geri kalıyor, gelişemiyor, kendini geliştiremiyor bu yorumda çok net bir şekilde görüyoruz. Anlamadığı için bir filme 'kötü' ve 'izlemeyin' diyor fakat neden anlamadığını sorgulamıyor ya da anlamak için herhangi bir çaba harcamıyor. Böyle devam... Sen anlamadın ya kimse izlemesin.

21 Ocak 2019
yazdı

ger.ekten bugüne kadar kendi isteğimle izlediğim hiç bir filmden pişmanlık duymadım ama gerçekten ımdb puanına bakıpta izledim keşke izlemesydim

14 Ocak 2019
yazdı

Spoiler butonuna filmi izlemeden önce tıklamamanızı öneririz.
AĞIR SPOİLER İÇERİR!!! son 15 dakikayı tekrar tekrar izleyerek kafamdaki soru işaretlerini kaldırdım. Bence çıkarılacak çok kanı var çünkü tartışmaya çok açık bir son... Benim anladığıma göre kaza gecesini odasında değilmiş gibi geçiren Donnie alternatif bir gelecekte yaşamaya devam ediyor. Kız arkadaşı ölüyor, Frank'i vuruyor vs vs kaza gecesine dönünce de bir tercih yapması gerekiyor ve ölmeyi seçiyor. Sadece anlamadığım detaylar var. (Donnie'nin herkese her şey çok güzel olacak demesi, yoldaki yaşlı kadın, Frank'in olayı, okuldaki hocalar ve en sondaki sevgilisi ve annesinin selamlaşması)

14 Ocak 2019
yazdı

[spoil] Anladığım kadarıyla Donnie'nin odasına düşen uçak motoru "kıyamet" günü annesinin ve kardeşinin olduğu uçaktan düşen parçaydı ve oluşan zaman kaymasından dolayı Donnie'nin odasına düştü... Ancak o gece Donnie golf sahasında değil miydi? Ayrıca o zaman kayması nasıl oluştu? anlatabilecek biri var mı acaba?/spoil]

12 Şubat 2019
cevapladı

Donnie şizofren olduğu için geceler uyur gezer aalında o zamanda geleceye gitmiş ce olucakları gördüyü için onun ölümünün en iyisi olucağına karar vermiş

8 Kasım 2018
yazdı

İzlenmeli 👍🏻

15 Ekim 2018
yazdı

Severek izledim. Film, genel izleyici kategorisinde olsa da kolay anlaşılabilmesi için kişinin uzay-zaman konularına yatkın olması gerekiyor. Bunu sokak ağzıyla söylersek: "anlayacak beyin lazım aga." Bana göre ZAMAN KAYBI DEĞİLDİ ve bunun kriteri (benim için), film bittikten sonra hala üzerine düşünüyor olmamdır. NOT: Bu tarz filmlere yabancı ancak meraklıysanız, rahat rahat beyin orgazmı yaşamak için tek başınıza izleyiniz.

15 Ekim 2018
yazdı

Aklınıza gelebilecek beyin yakan filmlerin neredeyse hepsini izledim ama sadece filmi izleyerek bir şey anlamadım kötü gelmedi ama biraz olaylar kopuk gibiydi. Yorumlara bakarak 1 2 açıklama ile kafamda bir şeyler oluştu ama hala düşünüyorum :D. 10/6.5

15 Eylül 2018
yazdı

Çok kötü filmdi. imdb puanına güvenip başladım, 1 saat 50 dakkam boşa gitti hayatımdan.

16 Eylül 2018
cevapladı

Beynin olmadığı için olabilirmi aptal herif götünle izleme

3 Eylül 2018
yazdı

Imdb puanına saydırdığım film.Anlamama rağmen hiçbir filmde bu kadar sıkıldığımı hatırlamıyorum.Zaman kaybının da ötesi

1 Eylül 2018
yazdı

Anlamaya çalışmaktan beynim acımaya ve yorulmaya başladı ne izledim ben ?

20 Haziran 2018
yazdı

11 yaşındayken filmi izlemiştim ve bazı şeyleri anlamamıştım ama şimdi izleyince aklımı kaybedeceğim sandım

8 Nisan 2018
yazdı

Yıllar evvel izlemiş, etkisini bir süre hissetmiştim. Herkesin kafasına göre kötü diyebileceği bir film değil aslında. Bu tarz anlaşılması kolay olamayan ama etkibilite gücü yukarıda olan filmleri seviyorsanız hoşlanacağınızı garanti ediyorum.

21 Ocak 2018
yazdı

Spoiler butonuna filmi izlemeden önce tıklamamanızı öneririz.
Bizim, şu anda yaşadığımız asıl evrende müdahale edilemeyen zaman akmaya devam ediyor. Ancak kaza, afet gibi durumlarda alternatif bir evren, Tanjant Evreni, oluşabiliyor. Tanjant Evrenleri fazlasıyla dengesiz oluyor ve 28 gün 6 saat 42 dakika 12 saniye gibi bir sürede bir kara deliğe dönüşüp asıl evreni de yok edebiliyor. Tanjant Evreninin kapatılmasının tek yolu, tanjant evreninin oluşmasına sebep olan olaydaki cisimlerin asıl evrene gönderilmesi. Filmde de Tanjant Evreni'nin açılmasına sebep olan olay Donnie'nin odasına düşen uçak motorudur. Böylece Donnie bir ‘living receiver'a dönüşür. Living receiver'ın görevini tamamlaması, yani uçak motorunun asıl evrene gönderilmesi, için bir ‘manipulated dead' seçilir. Bu da filmde Donnie'nin peşine düşen, filmle ilgili her her afişte ve çizimde karşımıza çıkan tuhaf tavşandır. Bu tavşan Donnie'ye sürekli tuzaklar kurar, ona bir takım görevler verir ve bu görevlerin sonunda Donnie'nin çevresindeki kişilerden biri mutlaka ölür. Asıl evren ve Tanjant Evreni arasındaki paradoksta bulunan Donnie görevinde başarısız oldukça olaylar başa sarar ve kimsenin ölmeyeceği bir yol bulmaya çalışır ancak bulamaz. Çünkü asıl evrende Donnie'nin odasına düşen uçak motoru onun ölümüne sebep olmuştur. Filmin sonunda, living receiver olan Donnie görevini "başarıyla" tamamlayıp ölüyor.

27 Ağustos 2019
cevapladı

usta siz kimsiniz ya

21 Aralık 2017
yazdı

jake gyllenhaal sen bu yeryüzüne gönderilmiş bir lütufsun

8 Aralık 2017
yazdı

Spoiler butonuna filmi izlemeden önce tıklamamanızı öneririz.
frank ölmemek için donnie'yi manipule eder donnie kendini sevgilisinin ölmemesi için feda eder ve bu sayede sadece sevgilisi değil frank'de kurtulmuş olur yani frank'in planı işe yarar ve donnie'nin annesininde son sahnede anlaşılacağı gibi herşeyden haberi var çünkü frank'in resmini görmüştü ve ayrıca psikologla konuşmuştu bence kızında haberi var annesine el sallamasından anlaşılıyor

24 Kasım 2017
yazdı

yani vaIIa bıktım usandım hiçbir fiIm çalışmaz mı ?

Adminin Cevabı: sorun gözükmüyor

18 Kasım 2017
yazdı

Çok saçma insana bişey katmayacak bir film ve full illuminati

19 Kasım 2017
cevapladı

full illuminati !!?!? :)

20 Kasım 2017
cevapladı

@dulcinea, araştır anlarsın

20 Haziran 2018
cevapladı

hoşgeldin 2014

7 Ekim 2017
yazdı

Az asagıda Gladio 1 adlı arkadasın yorumunu okumanızı tavsiye ederim.Bu fılm hakkında yapılabılecek en guzel yorumu yapmıs kendısı.Fılmı ızlemeden once o yorumu okuyup oyle karar verın derım.

4 Ağustos 2017
yazdı

Spoiler butonuna filmi izlemeden önce tıklamamanızı öneririz.
Konusu bence çok basit. Filmin içindeki hikayede gizli. Gülen adamda. Parelel evrende her seçimimiz başka bir evren yaratır. Ve biz rüyalarımızda parelel evrende yaşayan alternatif bizleri görürüz. Diyeceğim şu : Donnie ölmeden önce parelel evrende ölmeyip kurtulduğu zamana gider. Sevdikleri ölür. Diğerleri gerçek dünyada bunu rüyalarında görür. Donnie gerçek yaşamına geldiğinde kaza daha olmamıştır ve ne olacağını biliyordur. Ama bunun yerine sadece gülen adam gibi karşılık verir ve ölür. Aslında bu bana ölürken acaba bize de böyle bir şey olacak mı sorusunu çok hatırlatıyor. Kurtulman için şans verilecek fakat sen istemeyeceksin. Her neyse dostlar sağlıcakla , sırf bu film yüzünden yazasım geldi :Dd

6 Ağustos 2017
cevapladı

ne güzel dedin :)

23 Ağustos 2017
cevapladı

@sinemasever42, sağ olun :)

25 Temmuz 2017
yazdı

Admin beycim, Triangle filmi sitenizde yer almıyor, yakıştıramadım size. hangi birini yükleyelim d.ngil diyebilirsin tabi.

16 Temmuz 2017
yazdı

Gelecekte yüzlerine çok şahit olacağımız oyuncuların ini.

16 Temmuz 2017
yazdı

Gelecekte yüzlerine çok şahit olacağımız oyuncuların ini.

23 Haziran 2017
yazdı

Biraz izledim bktım sıkıcı kapattım çok karışık film:D

14 Haziran 2017
yazdı

Bilim kurgu sevenler için ideal bir film[Sonda darkonun annesi ve sevgilisi neden bakışıp selamlaştılar hala anlamış değilim]

25 Ağustos 2017
cevapladı

spoiler verme be adam

13 Haziran 2017
yazdı

Muheteşem bir film, Bilim-Kurgu, gerilim, Muhakkak 3-5 kere izlenmeli zaten anca çözülebilecek bir film :)

8 Mayıs 2017
yazdı

Spoiler butonuna filmi izlemeden önce tıklamamanızı öneririz.
şimdi arkadaşımız donnie normalde öleceği gün 28 gün daha yaşam hakkı veren bir hayali tavşan kılıklı frankle tanışır fakat gerçek frank ile 28 gün extra yaşamının sonunda sevdiği kızı arabası ile ezen kişi olarak tanışacaktır. Franki şeytan olarak kabul ediyorsanız filmde şeytan bile çocuk pornosuna karşı mesajı verilmiş güzel bir mesaj, extra yaşamında yıkım, sex, adam öldürme gibi muhtemelen daha önce yaşamadığı deneyimleri yaşatıyor sevgili tavşanımız donnie ye daha sonra sevgilisi ölüyor ve kıyameti de gör bakalım delikanlı diyerek noktayı koyuyor. Bilim kurgu yanı extra hayatının sonundaki kıyamet başlarken kaza yapan uçağın motorunun zaman tünelinden geçerek 28 gün öncesine gidip onu öldürmesi varsayalım abi biz filmi hiç izlemedik o zaman yahu bizimle dalga mı geçiyor senarist yoksa; ölüm kapıyı çaldığında extra zamanın olmayacak yeğen hayatı boş boş idiotça korku ve sevgi arasında yaşama mı diyor takdir sizin :p

7 Mayıs 2017
yazdı

filmi beğenmedim. çünkü gerçekten çok karmaşık. senarist o kadar çok saklamış ki olayları ve ipuçlarını sübiliminal mesajdan bile daha gizli bişey filmi anlamak için gereken ipuçları. mulholand çıkmazı, the lost highway gibi filmleri anlamış biri olarak söylüyorum. bu film gerçekten anlaşılamaz. gerçekten. tamam sonucunu anlayabiliyoruz neyi yaptığını. çoğu filmin klasiğidir zaten bu türde. sonunda kararı farklı yapar. ama neyi neden yaptığı veya neden sadece 2 seçenekten birini seçtiği neden başka seçeneği olmadığı vsvs bunlar çooook ucu açık kalmış. keşke biraz daha net olabilseymiş senarist. film gerçekten bu güne kadar gördüğüm en kafa yoran ve büyük ihtimal sadece ana hatlarını anlayıp detayları belkide hiçbir zaman göremeyeceğiniz bir film. psikolojik-gerilim türü filmleri çok seven biri olarak söylüyorum ki bu film kafanızda sadece büyük bir boşluk bırakıcak bence izlemeyin. ha yok ben sadece ana konuyu anlayayım sonu sadece göründüğü gibi basit gelsin diyorsanız tamam. ama dediğim gibi izlemeyin zamanınıza yazık. 2 saat boşa gitti. -Bu arada filmi anladım diyenlerin sadece sonunu anladığını ve detayları belki en fazla 2 tanesini yakaladığını düşünüyorum. dediğim gibi film göründüğünden daha kapalı. Sonuç: bana güzel gelmedi bu saydığım nedenlerden bu yüzden izlemeyin.

16 Temmuz 2017
cevapladı

güzel gelmeyen bir filme bu kadar uzun bir yorum yapmak? yani gerçekten.

22 Temmuz 2017
cevapladı

Filmin ana teması Hayatı sevgi ve korku (sahne tanıdık gelirse FEAR--------------LOVE) arasında yaşamak tabi çoğu insan gibi donald kardeşimiz de bunu kabullenebilecek bir insan değil ancak detaylar daha önce hiç işlemediği suçları normal hayatını bitirmeyen rüyaları kurtarıyor (adam öldürmek , kundaklamak , zarar vermek ...) peki bunları neden yaptı , çoğunu korkudan yaptı çünkü yapmazsa ne olacağını bilmiyordu adam öldürmeyi de sevgiden yaptı peki donald kardeşimiz bu kalıplara sığıyor muydu ? Hayır bu 2 temel üzerine kurulacak bir hayat donnie ye uygun bir hayat değildi oda ekstra yaşadığı bu 28 günde aslında hayatın bu kalıplara bağlı oluduğunu anladı ve yaşamına son verdi (yanlız ölmek istedi tıpkı köpeği gibi çekildi köşesine ve düşecek uçağı bekledi). puan yapacak olursam filme 10/9 sadece detaylarla bu kadar derin mesajlar verebilmek her babayiğidin harcı değil.

13 Ağustos 2017
cevapladı

@Arjin Eminoglu, güzel gelmeyen bir filme yapılan bu kadar uzun bir yoruma bu kadar uzun cevap vermek

7 Ekim 2017
cevapladı

Cok cok cok dogru bır yorum.Sonuna kadar katılıyorum.

22 Mayıs 2018
cevapladı

Bu yazilanlar orijinal yazim degildir bir yerde gordukten sonra cok begenip bir kenara not almistim yazan kisinin ismini not almayi unutmusum. umarim bu fikrini degistirir ozellikle genelleme yapip filmi kimesnin anlama kabiliyeti olmadigini soyledigin kisma hitaben yaziyorum

22 Mayıs 2018
cevapladı

Biz şuanda gerçek evrende yaşıyoruz ve hiçbir şeyi değiştiremeyiz fakat bazı olaylarda, kazalarda alternatif bir dünya(evren) olan Tanjant Evreni oluşmaktadır. Filme Donnie'nin evine düşen uçak motoruyla başlıyoruz uçak motoru gerçek dünyada 2 ekimde düşmüştür o anda Tanjant evreni daha yeni oluşmuştur (Gerçek dünya ile tanjant evreni arasında 28 gün 6 saat 42 dakika 12 saniye kadar fark vardır) uçak motoru gerçek dünyada 2 ekimde düşerken tanjant evreni daha yeni oluşmaya başladığını söyledik yani tanjant evreni 30 ekimde sonlanacak Donnie ‘ nin dünyanın sonundan bahsetmesi budur. 28 gün sonra tanjant evreni sonlanacaktır. Filmde Donnie Gretchen' ın ölümünden kendisini sorumlu tutmaktadır ve o uçak motorunun evine düşmesi anında kendisi ölseydi Gretchen hayatta olacaktı diye bir mantık geliştiriyor.Tanjant evreninde”Yaşayan Alıcı” Donnie'dir (Genellikle olayın yaşandığı yere en yakın kişi). Frank ise “Manipule Ölü”. Donnie Tanjant evrenini sonlandırmak için Frank ‘ i tamamlayıcı olarak seçer.Frank bütün film boyunca Donnie'ye tuzaklar hazırlar. Frank Donnie'e okula su bastırtmasını söyler ve bu şekilde Gretchen ile tanışır. Konferansçı sapık adamın olduğu salonu yakar ve bu şekilde Donnie'nin kız kardeşinin okuldaki gösterisinde görevli olan menapoz karı sapık adamın suçsuzluğu için kolları sıvamasıyla Donnie'nin annesi görevli olarak gider.Donnie bu tanjant evrenini daha önceden tekrarlamıştır fakat başarılı olamamıştır peki bunu nereden anlayabiliriz ? Donnie sinema salonunda Frank e gözüne ne olduğunun sorar belliki frank daha önceki tanjant evreninden gelmektedir ve donnie bu duruma gülümser. Gretchen Donnie ye Donnie Darko'da nedir süper kahraman gibi bir şey ? Donnie ise sana olmadığımı düşündüren nedir diye cevap verir.Tanjant evrenindeki yaşayan alıcıların telepinesis güçleri vardır (düşünce ile cisimleri oynatabilmek)Filmde dikkat ederseniz telepinesis güçlerini kullandığını görürsünüz. okula su bastırttığı gece yatağında uyurken kendini biranda okulda görür ve olay bittiğinde yatağında aynı pozisyonda yatarken görürsünüz. Donnie tanjant evrenini tamamlayamamasıyla defalarca tanjant evreni başlar ve sonlanır bu sefer ise olaya Gretchen, Roberta Sparrow u dahil ederek bunu başarır. Ve gerçek dünyada gretchen ile hiç tanışmazlar ve onu kurtarmak için kendisini feda eder.

27 Nisan 2017
yazdı

Diğerleri bu filmde ne bulmuşsa ben bulamadım açıkcası...acayip sıkıldım.yorumların hatırına sonuna kadar izlemeye çalıştım...yok kardeş benlik değil.sıkıcı vesselam. yaşamın şifresi deja vu da falan aldığım keyfi bu filmde alamadım.Filmi kalıcı hafızama geçmesine izin vermeden atacağım ve bir daha hatırlamayacağım:) Üzgünüm kötü yorum yaptığım için..Beğenmedim.

22 Nisan 2017
yazdı

Psikoloji , bilim kurgu , felsefe sevenler için güzel film tavsiye ederim .Jake Gyllenhaal'ın oyunculuğu bu yaşta da fena değilmiş . Puanım 7.6/10.

12 Nisan 2017
yazdı

Film biter bitmez ne oldu diyenlere yapılan yorumlardan bir demet

Spoiler butonuna filmi izlemeden önce tıklamamanızı öneririz.
1) Donnie Darko´nun kız arkadaşı ile annesinin son sahnedeki bakışmaları ve el sallamaları... Darko´nun tüm ailesi perişan durumda iken annesinin umursamaz bir tavırla sigara içip rahatlamış hali... Burdan şunu çıkarabiliriz; belki de annesi ve sevgilisi bu zamanda yolculuktan haberdarlar fakat zamanda yolculuğun kuralı gereği susmayı tercih ediyorlar.2) Sevgilsinin: " Donnie Darko... Bu nasıl bir isim böyle? süperkahraman adı gibi. " diyip,Donnie Darko´nun şu cevabı vermesi: " sana öyle olmadığımı düşündüren şey ne? "Gerçekten bu diyalog önemli bir ayrıntı. 3) Darko´nun okulundaki öğretmenlerden Drew Barrymore ve erkek öğretmenin çok garip tavırları‚ gizemli halleri. Donnie Darko, erkek öğretmenin biraz üzerine gidince öğretmenin: " bu konu hakkında daha fazla konuşmayacağım‚ yoksa işimi kaybedebilirim " diyip konuyu kapatmak istemesi...Fakat ipucu olarak Ölü Nine Sparrow´un kitabını Darko´ya vermesi ve Darko´ya " işi kendin çöz " demesi. Belki de bu erkek öğretmen zamanda yolculuğu gerçekleştirmişâ€š ama o da zamanda yolculuğun kuralı olarak susmakta. 4)Donnie Darko´nun tavşan kostümündeki Frank´e kanayan gözünü sorup: " gözüne ne oldu " demesi ve Frank´in cevabı: " çok üzgünüm " Frank‚ Darko´nun sevgilisinin ölümüne sebep olduğundan burdaDarko´y

2 Nisan 2017
yazdı

Çok iyiydi. Özellikle son sahnedeki müziğin yerine başka bir müzik konulamaz. İzlemenizi tavsiye ederim.

25 Mart 2017
yazdı

ne diyelim 'karanlık' film sevenler ve jake gyllenhaal severler buraya .

7 Mart 2017
yazdı

filmi izledikten sonra donnie darko çözümlemesini okuyun bütün taşlar yerine oturur

2 Mart 2017
yazdı

İzledikten sonra neden kült bir film olduğunu anladığım, şimdiye kadar izlemediğim için kendime kızdığım bir film.

Spoiler butonuna filmi izlemeden önce tıklamamanızı öneririz.
Donnie'nin sevdikleri için kendisini feda etmesi kalp kırıcıydı.

26 Şubat 2017
yazdı

Berbat hemde her sahnesiyle can salici seslendirme de oyle

19 Şubat 2017
yazdı

Üzerine yazılıp çizilecek o kadar çok şey var ki nerden başlasak bilemiyorum. Genel hatlarıyla normal bir yapım olarak görünen bir film. Ancak izlerken bazı önemli detaylara dikkat ettiğiniz zaman aslında başı ile sonu arasında enteresan bir bağlantı olduğunu anlayacaksınız. Filmi izlemenizi öneririm. Bazı yerlerde yavaş ilerliyor ancak buna rağmen değecek bir film. Bu arada dediğim gibi ee sonu bu muymuş da diyebilirsiniz ancak detaylara odaklanın. Spoiler vermek gibi olmasın izledikten sonra google amcaya aratın, çözümlemesine şaşıracaksınız.

16 Şubat 2017
yazdı

İzlemek için indirdim ama dublaj berbat. İzleyecek olanlar alt yazılı izlesin

17 Şubat 2017
cevapladı

izlemek için indirdin?? allah allah işe bak yaw.

27 Ağustos 2017
cevapladı

cd ye çekip satmak için indirenler de burda mı

15 Şubat 2017
yazdı

henüz izlemedim umarım güzeldir

8 Şubat 2017
yazdı

Oldukça garip bir film. Anlaması güç. Normalde bilim-kurgusal filmleri anlamakta güçlük çekmem fakat bu filmin içersinde bilim-kurgu unsurlarından çok gizem-tuhaflık unsurları var. Anlatılmak isteneni değişik yollardan izleyiciye veriyor.

7 Şubat 2017
yazdı

üçüncü kez izlemeye geldim Mad world şarkısı beni benden alıyo bide şunu söylemeliyim ki bugün arkadaşımla bu filmden bahsettik çok saçma bi filmdi öyle 8.1 puan alıcak kadar iyi değildi falan dedi bende sinirlendim normal olarak çünkü bu film ölmeden önce izlenmesi gereken filmler listesinde bile 5. sırada yani filmi kötülemek yerine acaba benmi bi halt anlamadım diye bi sorun kendinize. bu filmi izleyen insanların sadece 100de 10u falan konuyu gerçekten anlıyo o 10 kişininde yarısı başka yarısı başka yorumluyo zaten yönetmende konusu sorulduğunda izleyiciye bırakıyorum diyo ama bence bu filme ayırıcak iki saatiniz varsa araştırıp okuycak vaktinizde vardır film açıklaması olarak girip bir iki güvenilir siteden okuyun enazından filmdeki saklanmış sembolleri şifreleri falan anlayıp filmi boş boş izlememiş olursunuz hala beğenmediysenizde enazından emeğe saygı duyun yönetmen bu senaryoyu küçüklüğünden beri yazıyomuş ve yönetmen olarakta ilk deneyimiymiş ki buna rağmen muhteşem bi sonuç çıkmış ortaya bence. Buarada yönetmene göre Donnie Darko İsa veya süper kahraman gibi bişeymiş bu filmde ama bazıları da yönetmenin şeytana inandığını ve isminin baş harflerinin bilerek DD olarak seçildiğini söylüyolar "Demon,Devil,Deccal" gibi...

18 Mayıs 2017
cevapladı

emeğe saygı bekliyosun, ama sen başkalarının kararlarına saygı duymuyosun, senin beğendiğin filimi başkaları beğenmek zorundaymış gibi konuşuyosun.

7 Şubat 2017
yazdı

Sıradışı bir filmdi tavsiye ederim.

6 Şubat 2017
yazdı

İzleyiciyi bir an durdurmayı ve film hakkında düşündürmeyi başaran iyi bir film..

6 Şubat 2017
yazdı

Zamanın eskitemediği Güzel bir yapıt derin konulu film severleri cezbeder izleyin

6 Şubat 2017
yazdı

Gayet güzel ve derin bir film.Aksiyon delileri ve çabuk sıkılanlara göre değil daha çok film izlemekten anlayanlara göre..

6 Şubat 2017
yazdı

bir ara izleyebileceğiniz biraz arkalarda kalmış sıradışı güzel bir film...

6 Şubat 2017
yazdı

çok yorum yazmam ama bu filme yazmam gerek sayın admin'e teşekkür ederim filmi izleyin, bir kaç sene önce izlediğim, hissettiren bir filmdir. süperdir. iyi seyirler diyorum şimdiden ^^

5 Şubat 2017
yazdı

Çok teşekkür ederim admin başka sitede adam akıllı bulamadım zaten başka siteden izleyemiyorum, İzlemekte istemiyorum açıkçası dün dedim hemen koymuşsun eyvallah.

5 Şubat 2017
yazdı

Tanjant evreninin anlatıldığı demeyelim de tanjant evrenin geçtiği bir film. İzlemeye değer. NOT: Mad world parçası filmin tam neresinde çalıyordu hatırlayamadım ama malum yerde çalarsa üzebilir. Filmi önceden izlediğim için hatırlayamadım

5 Şubat 2017
yazdı

güzel film, sarıyor.. filmin afişindeki tavşan izlettirdi filmi ^^

5 Şubat 2017
yazdı

Güzel fiimdi teşekkürler.

5 Şubat 2017
yazdı

FİLMİN SONU ÇOK GÜZEL SÜRPRİZ İLE BİTİYOR MUTLAKA İZLEYİN

5 Şubat 2017
yazdı

Wow sonu çok iyi cidden. İlk başta boşuna izledim diye üzülüyordum fakat sonuyla büyüledi. İzleyin Jake oyunculuğu efsane..

5 Şubat 2017
yazdı

Bu ismi daha önce duymuştum ama film karakteri olduğunu bilmiyordum. Afiş de baya etkileyici geldi o yüzden direk izlemeye başladım. imdb puanını hakediyor mu haketmiyor mu çelişkideyim ama gayet iyi bir film. Sarıyo yani izledikçe..Jake Gyllenhaal''in oyunculuğu muhteşem. Gençken daha yetenekliymiş sanki :D Filmdeki olay örgüsü çok güzel. Sessiz ve konsantre olabileceğiniz bir ortamda izleyin tavsiye ederim.. İyi seyirler.

5 Şubat 2017
yazdı

bir nevi guzel olmus..fakat oldukca sacma ve hedefsiz bir film..eger butun guzel filmleri izlediysen ve ne yapacagini bilmiyorsan izle..

Oyla:
Karanlık Yolculuk Kullanıcı Oyu: 7.7 / 10 (88 oy)
Karanlık Yolculuk - Donnie Darko 720p izle
720p
  8,1/10
 
  113 Dk.
  ABD

Lütfen yorum yaparken "Caps Lock"unuzun kapalı olduğundan emin olunuz. 14.01.2019


Lütfen yorum alanına sadece film hakkındaki görüşlerinizi yazmaya özen gösteriniz, eklenmesini istediğiniz filmleri sıralamayınız. İstek alımı yoktur... 02.01.2019