A Clockwork Orange (1971)

Otomatik Portakal

"Ses gelmiyor", "Video Açılmıyor" için linke tıklayın. https://720p-izle.com/duyurular
Sorun Bildir
Sinema Modunu Açın

Karşılaştığınzı hata hakkında kısa bir yorum belirtmeniz gerekiyor.

Yorum yapın

Sadece üyelerimiz yorum yapabilmektedir. Lütfen üye değilseniz üye olunuz, üye iseniz giriş yapınız. (Yukarı sağ)

Sadece üyelerimiz yorum yapabilmektedir. Lütfen üye değilseniz üye olunuz, üye iseniz giriş yapınız. (Yukarı sağ)

Film Hakkında 69 Yorum yapılmış. Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız
2 ay önce
yazdı

kitabını okumadan filmi izlememenizi tavsiye ederim (aksi taktire böyle anlamayıp ayyy ne saçma film cart curt edersiniz lütfen bir filmi araştırmadan böyle şeyler etmeyiniz.) çünkü kitabında olup da filmde olmayan şeyler var asıl bağlayıcı kısımlar atlanmış geldi bana ama yine de güzel ölmeden önce izleyiniz:))))))

3 ay önce
yazdı

Şiddet-Cinsellik-Freud… Nefs, içimizdeki canavar…

4 ay önce
yazdı

Şiddete getirdiği farklı bakış açısı psikolojik olarak kahredicek vaziyette. Olayları Alex gözünden izlerken filmin ilk yarısında ondan nefret etsemde finalde Alex'e acıyarak filmi bitirdim. Bir insana verilebilecek en büyük cezanın bu zamana kadar yaptığı tüm kötülüklerin izlemek zorunda bırakılması.

4 ay önce
cevapladı

Orada spoiler butonu var değil mi ? Neden basmadın da spoiler verdin akılsız izleyici.

4 ay önce
yazdı

kitapta olup filmde olmayan seyler var kitabinida okumanızı tavsiye ederim

5 ay önce
yazdı

Çok beğenemedim. Özellikle ilk 1 saati çok güzel değildi. Ama sonraki süreçte biraz daha iyileşti. Bu zamana kadar o kadar derin anlamlı filmler izlememe rağmen çok büyük bir anlam çıkartamadım bu filmde. En azından varsa bile verilmek istenen mesajın çok da iyi işlenmediğini söyleyebilirim. Sırf Kubrick diye her seferinde harika film yapacak hali yok ya. Ben açıkçası o kadar övgü üstüne beklentiyi yükseltmiştim ama baya bi düşük tutmak gerekiyomuş. Çok da güzel bir film değil. İzlemezseniz bişey kaybetmezsiniz. Imdb puanı da sanki şişirilmiş gibi geldi bana. maksimum 6 verirdim ben, o da iyi oyunculuk için.

5 ay önce
yazdı

Kitabı çok güzeldi filmini midem kaldıramadı. Çok sevdiğim sözlerden birini bu kitapta yakalamıştım. Ahlak felsefesini çok güzel değinmişti. Herkesin kaldırabileceği bir film değil.

5 ay önce
yazdı

Kitabını okumayıp burada filme kötü diyenler,ilk önce bir kitabını okuyun sonra izleyin derim.

8 ay önce
yazdı

kitabını okumayanın filmi sevmeyip anlamaması normal.İlk önce bi kitabı okuyun derim daha iyi olur

9 ay önce
yazdı

Boşuna gidecek iki saatten fazlası değil.Beklenti ve öngörülen imdb'nin hayli altında.Boş vaktim çok diyorsan izle.

10 ay önce
yazdı

Ben pek beğenmedim :))

10 ay önce
yazdı

bu saçmalığa film bile denmez.

10 ay önce
cevapladı

keşke gözlerinle izleseydin..

11 ay önce
yazdı

eskiden yorum yapmıştım filme, gene yorum yapmak için girdim. tek kelimeyle berbat bir film. evet şimdi “kötü bir bireyin topluma kazandırlımasını incelemişler abi muhteşem, karma varya!! kötülük yapan kötülük bulur” bunu diyenler olucak ve linç yicem biliyorum. ama bu filmi izleyince kendinizi film ustası sanmaktan vazgeçin. stanley kubrick izleyen herkes kendini nedense stanley kubrick'in yanında staj yapmış havalarına giriyor. bakın dikkat edin yorumlara hep böyle bir havalar bir havalar var anlatamam 😀 inanılmaz bir milletiz filmi izleyen bize leonardo dicaprio oluyor anansını satayım 😀

1 sene önce
yazdı

Film güzel. Kitap efsane. Elbette Anthony Burgess'in efsaneleşen kitabı nasıl çocuklar için uygun değilse, bu film de aile veya çocuk için uygun değil.
Filmin kötü yanları var her uyarlamada olduğu gibi. (Kitaba göre.)
Film tek başına çok anlamsız kaçabilir çünkü Stanley Kubrick gibi kendine has ve doğal yetenek bir yönetmen de olsanız, kitap olmadan parçaları tamamlayabileceğiniz bir film değil.

1 sene önce
yazdı

Filmi beğendim bazı kısımları heyecanlıydı cinsellik var biraz(hasssas kişiler olabilir.) haberiniz olsun güzeldi ben beğendim.

1 sene önce
yazdı

Bir çok simge ve semboller yapılan hareket ve davranışlar ve de konusu olsun seyirciye birçok şey hakkında eleştiri göndermeleri yapmaktadır gerçekten güzel bir kurgusu olan bu filmi dikkatlice izlemenizi öneririm iyi seyirler.

1 sene önce
yazdı

Oyuncular çok iyiydi ama film herkese hitap etmeyebilir

1 sene önce
yazdı

Kitabı okuduktan sonra daha güzel ve anlamlı olur,saçma yılanlara tavsiye ederim.

1 sene önce
yazdı

bu film böyle iğrenç şöyle kötü diyip duruyorlardı ama hiç bir şey yoktu.Konu olarak güzel ve anlamlıydı

2 sene önce
yazdı

daha güzel bir film bekliyordum filme başlamadan önce fakat beni tatmin etmedi övüldüğü kadar güzel bir film olduğunu düşünmüyorum filmdeki oyunculuklara laf yok oynayan herkes karakterin hakkını vererek oynamış 8.3 imdb bu film için bence fazla olmuş kimseye izleyin veya izmeleyin demek benim görevim değil izleyip izlememek size kalmış

11 ay önce
cevapladı

@romangodfrey215, Zaten Kubrick kitaptan uyarladığı filmdelerinde kitaba çok fazla bağımlı kalmıyor hatta büyük oranda kendi yorumunu ekliyor ki the Shining, Eyes Wide Shut filmlerinde de bunu görebilirsiniz. Ama elbette filmi izlemeden önce kitabını okumak her zaman daha iyidir size katılıyorum.

1 sene önce
cevapladı

bence kitabını alıp okumalısın filmin verdiği mesajı öyle daha iyi anlıyorsun, ben ilk filmini izlemiştim kitabını daha önceden okumadığım için çok pişman oldum. Kitaptaki hissi film çok iyi yansıtamamış.

2 sene önce
yazdı

Çok Hoşuma gitti bu film benim ısrarla erteledim ilk kitabını okuyayım diye ama sonunda izledim ve kitabını da çok merak ediyorum

2 sene önce
yazdı

İZLEMEDEN ÖNCE FİLMİN ADI ÇOK ANLAMSIZ GELMİŞTİ. İZLEDİKTEN SONRA FİLMİN DE AYNI ŞEKİLDE ANLAMSIZ OLDUĞUNU GÖRDÜM. FİLMDE AMAÇSIZCA BİR SADİSTLİK VE CİNSELLİK VAR. SON DAKİKASINA KADAR BİR SAHNE ÇIKACAK VE HER ŞEYİ ANLAMLANDIRACAK DİYE BEKLEDİM. AMA FİLMİN SONU DA TAMAMI GİBİ AMAÇSIZCA BİTTİ. KÖTÜ DİYEMİYORUM. AMA İYİ DE DEĞİL. SPASTİK BİR FİLM OLMUŞ

2 sene önce
yazdı

Gayet güzel bir film. Tek bir dakika bile sıkılmadan izledim. Güzel olduğu kadar aynı zamanda garip de hissettiriyor. Bazı anlamlar içeren sahneleri de mevcut tabi. Bu anlam içeren kısımlar denildiği gibi eleştiri ve sorgulama tarzı barındırıyor. Bunun yanında çekim ve oyunculuk bakımından da kaliteli bir yapım. Diyaloglar bende sık sık tiyatral bi eser hissi uyandırdı. Bir alakası yok belki ama öyle gibi hissettim. Filmin en güzel yanı da giriş-gelişme-sonuç örgüsünün çok güzel yapılmış olması. Bunların dışında filmin kötü bi yanı yok sayılır.

2 sene önce
yazdı

Bence filmdeki tek olumsuzluk bazı sahnelerdeki görsel unsurlar yani ailecek izlenebilecek tarzda değil evet ama onun dışında gerçekten izlediğim en iyi filmlerden biridir muhteşem müzikleri kötü bir insanın nasıl topluma kazandırılmasını konu eden ve kötülüp yapanın kötülük bulacağını anlatan olağan üstü bir film 10/9

2 sene önce
yazdı

berbat izleyemedim çok kötü saçma sapan

2 sene önce
yazdı

saçma sapan, farklılık çatısı altında sıfır keyif veren, bomboş bir film. Bu kadar abartılmasının sebebini anlamak çok güç.

2 sene önce
yazdı

İzlediğim en kötü kitap uyarlamalarında baş sıralarda yer edindi. Filmin yarattığı psikolojik baskı ve gerilim her ne kadar çok üst düzey olsa da ve sinematografik açıdan başarılı bir film olsa da Kubrick Burgess’in anlatmak istediğini hiç bir şekilde yansıtmamış veya yansıtamamış. Ki bu da filmi yerle bir ediyor. Bilimkurgu öğelerini, filmin kendi zamanını göz onüne alınca çok fazla sırıtmasa da çok daha iyi olabilirdi. Clorkwork Orange APOKALİPTİK bir geleceği anlatıyor. Beklendiği gibi karanlık bir tema tutturmamış ve gelecek modası yerine kendi döneminin İspanyol paça modasını kullanmış. Oyuncu seçimleri cidden midemi bulandırdı hele ki Alex’in ailesi ve Joe. Ayrıca Malcolm McDowell’ın kusma sahneleri esnasında filmi durdurup yan sekmede imdb’yi açarak filme 1 puan verdigimi de kısaca söyleyeyim. Sonuç olarak kitabından ayrı bir münferit bir film olarak ele alınırsa iyi bir gerilim filmi denebilir ama maalesef bu bir kitap uyarlaması ve çok kötü bir kitap uyarlaması. Anthony Burgess’in anlatmak istediklerine bir hakaret resmen. Ayrıca admin arkadaşlara 2 tavsiyem var:
1.si filmin konusunu düzenleyip Dram yerine Gerilim yazın çünkü filmde ana karakter için üzüntü duyabileğim hiçbir bir şey verilmemişti.
2.si Eğer bu çevirmen sizin için çalışıyorsa kovun gitsin hergeleyi.

Adminin Cevabı: Kategori suç’a eklemişiz biz imdb’yi kaynak alarak ekliyoruz kategorileri ve orada gerilim geçmiyordu.. çeviri Turkcealtyazi.org

2 sene önce
yazdı

Kitabı kadar keyif vermese de kendini izleten bir film. İnsanı düşündürmesi zaten görevini yerine getirdiğini gösteriyor. Yalnız ben kitabın sonunu çok beğenmiştim, hani arkadaşıyla kafe tarzı bir yerde karşılaşıyordu, o sahneyi görmek isterdim. Bence filmi çok güzel noktalayan önemli mesajlar içeren bir sondu o.
Bir de tabii Singin' in the Rain gibi hayat dolu bir şarkıyı eskisi gibi dinleyemiyorsunuz bir daha.
Keşke yeni bir versiyonunu daha çekseler. Günümüzün sinemasında da görmek isterdim bu yapıtı.

2 sene önce
yazdı

Kötülük bireye özgüdür, sizlere, bana ve tek tabancalığımıza özgüdür ve bizleri yaratan bizim Tanrı'dır, hem de gururla ve keyifle yaratmıştır. Ama birey olmayan şeyler kötülüğe katlanamazlar, yani devlet ve yargıçlar ve okullar kötülüğe izin vermezler çünkü bireye izin vermezler. Hem modern tarihimiz, bu büyük makinelerle savaşan cesur, küçük bireylerin öyküsü değil midir kardeşlerim?

2 sene önce
yazdı

Sıkıla sıkıla bitirdim..

2 sene önce
yazdı

Eğer kitabı okuduysanız filmi izlemeyin, hayal dünyanızda kitabın değer kaybetmesine neden oluyor. Film çok yavan kalmış kitabın yanında. Fakat kitabını okumadıysanız eğer çok ilginç bir senaryosu olduğunu göreceksiniz. 1971 yapımı bir film olduğu düşünülürse sahnelerden dolayı hayal kırıklığına uğramanız çok mümkün. Oyunculuklar yerde sürünüyor resmen. Anthony Burgess'in ortaya koyduğu bir başyapıt olan “Otomatik Portakal” umarım günümüz film endüstrisi tarafından bir kez daha ele alınır ve gerçekten muhteşem bir film izleyebiliriz. Son olarak tekrar edeyim ki, kitabı okuduysanız film beyninize tecavüz ediyor, uzak durun.

2 sene önce
yazdı

Eğer kitabı okuduysanız filmi izlemeyin, hayal dünyanızda kitabın değer kaybetmesine neden oluyor. Film çok yavan kalmış kitabın yanında. Fakat kitabını okumadıysanız eğer çok ilginç bir senaryosu olduğunu göreceksiniz. 1971 yapımı bir film olduğu düşünülürse sahnelerden dolayı hayal kırıklığına uğramanız çok mümkün. Oyunculuklar yerde sürünüyor resmen. Anthony Burgess'in ortaya koyduğu bir başyapıt olan “Otomatik Portakal” umarım günümüz film endüstrisi tarafından bir kez daha ele alınır ve gerçekten muhteşem bir film izleyebiliriz. Son olarak tekrar edeyim ki, kitabı okuduysanız film beyninize tecavüz ediyor, uzak durun.

2 sene önce
yazdı

Süreye takılmadan izleyin, 2 saat 16 dk. nasıl geçti anlayamadım bile.

2 sene önce
yazdı

Bu ne yahu film mi şimdi bu ?? Uyuma sorunu çekenler izlesin. Hiçbir bok yok koca filmde. Boyuna goygoy. Tecavüz sahnesini de sırf izleyici çeksin diye çekmişler zaten 😀

3 sene önce
yazdı

püff.. sıkıcımı deseem hayal kırıklığımı deseem bilemedim. bu kadar yüksek ıdm yi kesinlikle haketmiyor oyunculuk gerçek kesit dizilerindeki gibi. kubrick bu filmi çekerken nasıl bir ruh halindeydi merak ettim. ingilizler 007 filmi çeksin bence onlar daha kaliteli.gerçekten berbat bi film keşke 2 saatimi geri alabilseydim.

3 sene önce
yazdı

Sırf kült film ve coğu yerde önerilen bir film olduğu için izledim bu 136DK'lik dram yaşadım resmen izlemeyin izlettirmeyin kült film degil kült saçmalık overated denilen filmlerden başka birşey yok biticide filmin başlangıcı kadar saçma sırf bunu yazabilmek sizi uyarabilmek için kayıt oldum az çok film zevkim var ama bu film bomboş puanım 10/1

3 sene önce
yazdı

Enteresan bir film. Ama bir Shining değil kanımca.

3 sene önce
yazdı

Bir filmi izlerken kitabından bahsetmeyi bırakın artık. Kitabı daha güzel diye diye film izletmiyorsunuz güzelse kitabı gidin okuyun kitabını ve kendinize saklayın bu düşünceyi.

3 sene önce
yazdı

stanley kubrick in cinnet filmini sitede bulamadım admin imdb si 8.4 tü sanırsam yükleyebilirmisiniz .

Adminin Cevabı: enteresan var sanıyordum bende 🙂

3 sene önce
cevapladı

bir filmi bulamadığınızda ingilizce isminide bir kere aratın ben burada bunu geçen sene izlemiştim

3 sene önce
cevapladı

🙂

3 sene önce
yazdı

Kitabı da filmi de ayrı bir güzel Kubrick yine muazzam bir yapıt ortaya koymuş gerçekten anlayıp izleyen insan için bambaşka bir yapıt. Kitabının da okunmasını şiddetle tavsiye ederim fakat filmin yönetmeninin Stanley Kubrick olduğunu bilip kitapla kıyaslana kıyaslana izlenmemesi gereken bir film. Tam anlamıyla bir başyapıt

3 sene önce
yazdı

Yorumlarda kimse değinmemiş de, bu nasıl çeviri arkadaş ?
Kafayı yedim resmen izlerken.Çeviremediği yerleri olduğu gibi yazmışlar.Hiç iyi değilim şuan.

3 sene önce
yazdı

yabancıların öve öve bitiremediği filmi sıkıla sıkıla izledim o kadarda aman aman değil

3 sene önce
yazdı

Berbat bir film arkadaşlar filmi izlemeden önce (ilk defa izleyecekler veya izleyip de çok beğenenler) ilk olarak gidin bir kitabını okuyun sonra filmi izleyin film size berbat gelecektir. Yıllar önce kitabını okumuştum ve kesinlikle muhteşem bir kitaptı (son günlerde tekrar okudum) Eminim bu filme çok güzel diyenler kitabını bile okumamıştır. Özellikle kitabı okuyan varsa boşuna filmi izleyip güzelim kitabı kirletmesin yazık eder. Stanley Kubrick gibi usta yönetmene bu yakışmıyor. Filmle kitabın çok az benzerlikleri var mekan, olay örgüsü vs. uyuşmuyor filmde atlamalar var aynı zamanda kitabın sonunu filmde yer verilmemiş filmin sonu kitaptakine uyuşmuyor kitap böyle bitmiyor. Kitaba göre kıyaslamasam güzel film fakat işin işine kitap girince kötü sonuçlar ortaya çıkıyor.

3 sene önce
cevapladı

@Anlatması Harika, tamamen kitaba bağlı senaryo istiyorsan harry potter falan izlemelisin bence. ki onda bile yer yer kitaptan kopma çok fazla. kubrick kitabı okuyup “çok iyiymiş bunun filmini çekmeliyiz” diyen yönetmenlerden değildi. kitaplar okur ve kendi kafasındaki fikri anlatabilecek en iyi kitabı seçer ve senaryoyu baştan yazmaya başlardı. o yüzden bence eleştirin çok yersiz. özet olarak, kubrick uyarlama çekmez, kitabı kendine uyarlar. ve kesinlikle filmi kitabından iyidir demiyorum, tamamen haklı olabilirsin. sadece eleştirdiğin yer gereksiz, saçma ve insanları yanlış yönlendiriyor.

3 sene önce
cevapladı

@drfranklin, Kitaptan çeviri sonuçta kitaba göre kıyaslamak gerek kendimce kitabın adını kirletmiş. İlk önce kitabını oku derim.

3 sene önce
cevapladı

dostum adamın tarzı o zaten, shining'i izlersenyine aynı olayı görürsün. kitaba ya da belli bir iskelete bağlı kalmıyor kubrick. beğendiği kitabı konuyu kendi yorumuyla anlatıyor. dediğin gibi kitaba göre kıyaslamamalısın.

3 sene önce
yazdı

Herkese göre bir film değil arkadaşlar filmi yaşayarak izleyin yoksa pişman olursunuz. 10/9

3 sene önce
yazdı

türünün en iyilerinden ve aşırı nadir şekilde rastlanılan filmlerden . izlemek için midenizin biraz sağlam olması gerekli , izlemeye değer kült bir film

3 sene önce
yazdı

UYARIRIM…Filmde cidden cok rahatsız edici sahneler var…

4 sene önce
yazdı

Sahneleriyle ve müzikleriyle sıçratıyor adeta. Yıllar önce izlemiştim. Beğendiğim konusunda hala şüpheliyim (: Şahsına münhasır filmlerden ve kesinlikle herkese göre değil.

3 sene önce
cevapladı

Yorumuna aynen diyorum 🙂

4 sene önce
yazdı

izlenebilir. ama kesinlikle mükemmel değil

4 sene önce
yazdı

kubrick filmleri olmalı bu sitede seviyemiz yükselsin reissle. teşekkürler admin.

4 sene önce
yazdı

İzlesem mi diye düşünmek yapılacak en büyük hatadır.Bugünü çözmek için izlenmesi gerek bir film belki ömrümün sonuna kadar 100 kere izlerim .

4 sene önce
yazdı

Kitaptan uyarlanmış bir kara mizah örneği. Ailelerin içindeki şiddetten, cinsellikten ötürü çocuklarının görmeyi çok istemesine rağmen engel çıktıkları ilginç psikolojik traji-komedi. Bazı sahnelerde şiddetin ve cinselliğin aşırıya kaçtığı sınırı aştığı bir gerçek ama anca gerçek insanların başka insanlara çektirdiği acı, zarar sınır tanımazlık bu şekilde anlatılabilirdi. Kötü bir espri anlayışı olan serserinin acımasız hayatı gibi bir şey karşımızdaki. Kendi çetesini kuran Alex savunmasız, masum insanlara zarar veriyor. Yaptığı işkencelerde günümüzden birçok olay örneği bulabilirsiniz. İnsanın içindeki şiddeti arzulayan küçük canavarı anlatıyor film. Ama sonrasında film değişiyor başka bir renk oluyor. Psikolojik durumlar çıkıyor. Birisini şiddetin kötülüğünü anlatmak için kendi yaptığı şiddeti gözleri sonuna kadar açık halde izletmek kadar iyi bir yöntem var mı? Karakterimizin yaptığı işkencelerin benzerini gördüğü zaman midesi bulanıyor, bağırıyor durmasını istiyor, beynine bir duvar örülüyor sanki. Tabii bütün bunların sonrasında görüş açısı ters köşe. Seçme hakkını kaybetmiştir artık iyi ile kötü arasındaki kararı kendisi veremez sadece beynindeki düşünce duvarı her zaman iyiyi gösterir. Ama seçim hakkını kaybedince insanlığını kaybetmiştir.

4 sene önce
yazdı

http://michaelsikkofield.blogspot.com.tr/2011/07/stanley-kubrick-zihin-kontrolu-ve.html
İllüminati

5 sene önce
yazdı

yasaklanmış filmlerin arasın da en iyi film 71 yapımı kaliteli bir film şimdilerde bile böyle filmlere neredeyse az rastlanıyor

5 sene önce
yazdı

Gerçekten izlenmesi gereken bir film.Anlatılan konular iyi ve 9/10 hakediyor.

5 sene önce
yazdı

Gerçekten izlenmesi gereken bir film.Anlatılan konular iyi ve 9/10 hakediyor.

5 sene önce
yazdı

Derin mevzular anlatan film. Hani kimin çektiğini bilmeyip izlesen bile “lan bunu kesin Kubrick çekmiştir.” diyebileceğin filmlerden, Harikulade..

5 sene önce
yazdı

filmi nereden indirebiliriz?

5 sene önce
cevapladı

kickass dns deiştirmeyi unutma

5 sene önce
yazdı

o zamanın şartlarıyla güzel bir film…aynı senaryo şimdi çekilse tadından yenmez olurdu…

5 sene önce
yazdı

acayip saçma bi film.2 puan bile fazla.:(

3 sene önce
cevapladı

tüh kubrick nasıl üzülmüştür şimdi

3 sene önce
cevapladı

bu başyapıt senin puanına muhtaç değil knddcbdfjhfdhj

4 sene önce
cevapladı

Sen film izleyeceksen de git spiderman falan izle bence çok takılma Kubrick falan.

5 sene önce
yazdı

film süper bu arada uzun zamandır yazamadım site gercekten cok güzel filmlerin coğu secme filmler ,,,dandik film izlemedim burda tesekkurler

5 sene önce
yazdı

adamlar 1971 de böyle film yapmış,, iyi filmdir izleyin derim

5 sene önce
yazdı

Admin sen bu filmleri paylaşmasan çok şey kacırıyo olabilirim emeğine sağlık.

5 sene önce
yazdı

Bu film çok özel bir film gerçekten. Psikolojik gerilim türünün en sağlam yapımı olabilir.Kitabını da okumuş biri olarak çok iyi de bir uyarlama olduğunu söyleyebilirim. Şunu da söylemek gerekir sanırım bakış açısı olarak çok farklı bir yapıt.O sebeple herkesin sevmesini,anlamasını ve ya beğenmesini beklemiyorum ki bu da gayet normal bir durum aslında. Örneğin ben bu filmi ilk olarak 15 yaşımda izledim ve hiç bir şey anlamadım çok ta saçma gelmişti.Ondan maksimum 3-4 yıl sonra kitabını okudum ve tekrar izlemeliyim dedim kendi kendime.. 3-4 yıl önce bana hiç bir şey ifade etmeyen bu film o zaman çok şey ifade etmiş ve inanmayabilirsiniz ama bana çok şey de katmıştı. O günden beri dönemsel olarak bu eseri 1-2 da bir izlerim. Her seferinde az da olsa unutmuş olmanın verdiği tatla çokta zevk alırım bu filmden.Bu sebeple filmi tavsiye ediyor muyum ? evet ediyorum ama kesinlikle her izleyici kitlesine hitap eden bir film değil belirteyim. Hatta baya kısıtlı bir kitleye de hitap ediyor bana göre. Ayrıca uyarılarıma şunu da eklemek isterim (bunu da ilk defa bir film için yapıyorum. Porno film için bile yapmam herhalde) bu film için bence 16-17 + tarzı bir sınır var gibi. Aslında buna sınır demeyelim de tavsiye etmeme diyelim biz. Bunun dışında özel bir yapıt izlemek isteyen arkadaşlara kesinlikle tavsiye ederim. Puan olarak ta 8.8 uygun

5 sene önce
cevapladı

okumaya üşendiğim şu paragrafı yazmaya üşenmediğin için izlicem bu filmi 🙂

5 sene önce
yazdı

admin emeğinize sağlık hakkınız ödenmez.Stanley Kubrick diğer filmlerini özellikle cinnet ve diğer başyapıtlarını birde peter sellers filmlerini eklerseniz çok sevinirim saygılarımla.

2 sene önce
cevapladı

@fehmi7, savunma amaçlı yazmıyorum bir yanlışı düzeltmek amaçlı. bu sitedeki filmler vizyona girdikten pek sonra ekleniyor. sebebi de görüntü ve ses kaitesini belli bir standartta sunmak. sinemada gizli gizli çekilip internete sızdırılan filmler burada olmuyor. ama sonuç olarak yine korsan olmuş oluyor tabii.

4 sene önce
cevapladı

Ne hakkı birader, daha vizyona gelmeyen filmler buraya geliyo. Tamam önemli güzel iş yapıyorlar ama en büyük hakkı bu tarz siteler çalıyor zaten 😀

5 sene önce
yazdı

Bu filmi daha geçenlerde izlemiştim bana göre muhteşemdi. Özellikle de müziklerini ve filmdeki atmosferi çok sevdim. Dakikası dakikasına beni hiç sıkmadı diyebilirim mutlaka izlenmesi gereken filmlerden.

5 sene önce
yazdı

Gelmiş geçmiş en iyi yönetmenin pek güzel filmlerinden biri.Önce Anthony Burgess'den kitabını okuyup, ondan sonra filmi izlemenizi tavsiye ederim.

5 sene önce
yazdı

otur izle…

5 sene önce
yazdı

8.4 İMDb puanı birçok filme haksızlık olur! Admin,filmin büyük bir bölümünde senkronize problemi var..

5 sene önce
yazdı

İşin içine siyaset girerse neyin ne olduğunun önemi kalmaz. Katilsen bakanın elinden yemek yersin.

6 sene önce
yazdı

ses-görüntü uyusmazlığı var. adminler ilgilenirse sevinirim.

Oyla:
After The Dark - The Philosophers 720p izle
720P Bilim Kurgu
  8.3/10
 
  136 DK
  ABD

Lütfen yorum yaparken "Caps Lock"unuzun kapalı olduğundan emin olunuz. 14.01.2019


Lütfen yorum alanına sadece film hakkındaki görüşlerinizi yazmaya özen gösteriniz, eklenmesini istediğiniz filmleri sıralamayınız. İstek alımı yoktur... 02.01.2019