Lawrence of Arabia (1962) 720p Türkçe Altyazılı izle

Arabistanlı Lawrence 720p Türkçe Altyazılı izle

Sorun Bildir
Sinema Modunu Açın
Sinema Modunu Kapatın
Yorum yapın

Sadece üyelerimiz yorum yapabilmektedir. Lütfen üye değilseniz üye olunuz, üye iseniz giriş yapınız. (Yukarı sağ)

Film Hakkında ... Yorum yapılmış. Bu yorumlara ... cevap verilmiş.
10 Ocak 2019
yazdı

bu filmi herkes istediği şekilde anlar,araplar için onur verici bir hikayedir,bir ingiliz veya amerikan için arap ve türklere sövme seansı olabilir,bir türk içinse arap ve ingilizlere sözme seansı olabilir. bu flim propaganda amacı içeriyor olabilir fakat benim gördüğüm, flimde lawrence'ı kahraman olarak göstermiyorlar, hatta şam'a girmeden önce açık bir şekilde lawrence'ın kontrolündeki birlikle türkleri katlettiğini film açıkça gösteriyor. filmde lawrence'ı ilk başta kimseyi incimek istemeyen biri olarak görüyoruz sonrasında infaz gerçekleştirince açıkça dengesini kaybediyor, açıkça delirdiğini görüyoruz. şam'ı araplar alınca geri terk ediyorlar, çünkü yönetim anlamında hiçbir gelenek ya da bilgi sahibi değiller bu sebeple hastane, ulaşım, iletişim vs. konularda mal gibi kalıyorlar, film bize bunları da gösteriyor. ingiliz ve fransızların arabistanı bölüşeceklerinden vs. bahsediliyor ve bahsederken yanlarında iki tane zenci köle falan var.flimi izleyen ne görmek istiyorsa onu görür. bu arada türk subaylarının konuştuklarından bir kelime anlamadım, bir tek arapların unuttuğu türk hastanesindeki dedenin su dediğini anladım o kadar.bunun bir film olduğunu unutmayın, konu gerçeğe dayanabilir ama kadrajda ne görüneceğine filmi yapanlar karar veriyor.o yüzden tarihi filmden öğrenmeye kalmayın gidin okuyun,bunu da zevk için izleyin.

21 Eylül 2018
yazdı

Türk'ün Türk'den başka dostu yoktur sözünün kanıtlandığı film.Sen sırf saygıdan o toprakları fetetme vergi dahi alma ama pislik araplar seni arkadan vursun ama biz yine akıllanmadık hala onlara yardım ediyoruz.

8 Eylül 2018
yazdı

güzel bir filmi notu 10/6.4

11 Ağustos 2018
yazdı

bu film zamanında ingilizlerin bizi kötülemek için çektiği bir film

20 Temmuz 2018
yazdı

kapaktakini Cüneyt arkın zannettim

8 Ağustos 2018
cevapladı

ahahhahhahah ben de dedim noluyo :D

20 Temmuz 2018
yazdı

4 saat boş vaktiniz varsa izlemeyin gidin 2 tane güzel film izleyin.Aldığı puan propagandadan başka bir şey değil.İsyan ve 1. dünya harbinin geçtiği bir çoğrafyadaki savaş koşullarını anlatıyor fakat sanki hayaletlere karşı isyan başlatmışlar, karşı taraftan ne bir general karakter var nede öyle bir sahne, adam gibi savaş sahnesi dahi çekememişler dediğim gibi bu vakti 2 güzel film için ayırmanızı tavsiye ederim.

18 Temmuz 2018
yazdı

Gazze'nin kumundan çok imiş meğer kalleşi, Nasıl sırtından vurur insanı din kardeşi! Filistin, trablusgarp, yemen illeri. Hangisini kanım ile sulamadım? Gezdim cephe cephe bütün çölleri. Türk'e, Türk'ten başka dost bulamadım...!

31 Temmuz 2016
yazdı

her milleti kendi ırkı gibi biliyo amk. yönetmeni türk düşmanlığı yapımış,gerçekler çarpıtılmış türk konutanla lawrence ın sahnesi iğrençti, ne gerek vardı sahneye

18 Haziran 2014
yazdı

Yine bir sinema klasiği. Yer yer şarkiyatçı ve tarafgir yorumlara kayılmış filmde. Ama müthiş bir anlatım, müthiş bir görsellik, müthiş bir oyunculuk. Uzun ama güzel bir macera. İzlenmeli.

19 Eylül 2015
cevapladı

turkce seyrettigin bir filmin oyunculuguna nasil muthis diyorsun anlamiyorum,

15 Kasım 2018
cevapladı

@ustop, 3 yıl olmuş ne ama ne alaka amk ajsnfakjsnfjkan

Oyla:
Lawrence of Arabia Kullanıcı Oyu: 5.3 / 10 (49 oy)
Arabistanlı Lawrence - Lawrence of Arabia 720p izle
720p
  8,3/10
 
  216 Dk.
  İngiltere, ABD

Lütfen yorum yaparken "Caps Lock"unuzun kapalı olduğundan emin olunuz. 14.01.2019


Lütfen yorum alanına sadece film hakkındaki görüşlerinizi yazmaya özen gösteriniz, eklenmesini istediğiniz filmleri sıralamayınız. İstek alımı yoktur... 02.01.2019