Room (2015)

Gizli Dünya

Sorun Bildir
Sinema Modunu Açın

Karşılaştığınzı hata hakkında kısa bir yorum belirtmeniz gerekiyor.

Yorum yapın
Film Hakkında 30 Yorum yapılmış. Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız
5 ay önce
yazdı

film güzeldi beğendim ama 8,2 lik bir film değildi bence.

5 ay önce
yazdı

Çok iyiydi. IMDB puanı ve aldığı ödüllerin hepsini hak etmiş gözümü bir an bile ayırmadan izledim de havada kalan bi kısım var.

Adama ne oldu? Hapise atıldı mı? Kız babasıyla sonradan barıştı mı?

5 ay önce
yazdı

Çok güzel, duygu yüklü bir film…

6 ay önce
yazdı

Yıllardır çizgisini değiştirmedi bu site umarım değiştirmez de! Film iyiydi herseyiyle.

7 ay önce
yazdı

filmin hasılatı bütçesinin yüzde biri kadar anca var yok. ve oscar aldı brie 😀 ilginç

7 ay önce
cevapladı

biraz bilinçli yapalım yorumumuzu. film bütçesi 13 milyon dolar. hasılatı ise 34 milyon dolar. yani ortada yüzde biri bırak, hasılatı bütçesinin 2 katından fazla. boş konuşup yanlış bilgi vermeyelim…

8 ay önce
yazdı

Çok akıcı ve anlamlı bir film. Ben beğendim doğrusu.

9 ay önce
yazdı

Olmayan bir şey var sanki bu filmde,bir şeyler eksik gibi.

Sadece çocuğun dünyaya bakışı ve tasviri çok güzeldi.
Sitede emeği geçen herkese teşekkürler.

9 ay önce
yazdı

filmin ana konusu pek anlayan olmamış çocuk herşeye ilaçdır..

9 ay önce
yazdı

Çok anlamlı güzel bir film senaryosu ilginç ve de çok güzel izleyin derim

9 ay önce
yazdı

her şeyiyle çok etkileyici bir filmdi. puanını sonuna kadar haketmiş. Ayrıca çocuğu filmin son on dakikasına kadar kız sanıyordum, yaşlı nick zarar vermesin diye annesi jack diyor, sonrasında da ağız alışkanlığıyla öyle kaldığını düşündüm ama gerçekten erkekmiş. O nasıl güzel bi çocuktur öyle ya.

10 ay önce
yazdı

Harika olmuş bunun yanında aynı çocuğun oynadığı “Wonder” filmini şiddetle tavsiye ederim.

11 ay önce
yazdı

Muhteşem bir film. Kesinlikle sıkılmadan uzun bir müddet hafızanızdan iz bırakacak türden 10 numara. Şiddetle tavsiye ediyorum pişman olmazsınız.

11 ay önce
yazdı

Annelik düşünebileğiniz en kötü ortamı güzelliğe çevirebilen güçtür. Sevgiler Anneciğim

9 ay önce
cevapladı

çocuk demek isteyecektin heralde düşünebileğiniz en kötü ortamı güzelliğe çevirebilen güçtür çocuk filmde herseye ilaç olan çocuktu

12 ay önce
yazdı

“Anne, odaya veda et.”

9 ay önce
cevapladı

çocuk herşeyin ilacıdır

12 ay önce
yazdı

filmde ayrıntı olarak gördüğüm bazı şeyler var, öncelikle bunlar benim görüşüm bi yerden okumadım yalnızca yazmak istedim çünkü filmin başı da sonu da harikulade duygusaldı öyleki bunları yazarken hıçkırığımı tutamıyorum. Bazı arkadaşlar gerek bu sitede gerek başka sitelerde filmin isminin oda olmasına rağmen neden az bir bölümünün odada geçtiğini soranlar olmuş gayet açık burada anlatılmak istenen odada her şey monoton ve sadeydi yani bütün günler aynı geçiyordu neredeyse ama dünya öyle değildi hep farklı şeyler ve asıl zorluk dünyadaydı. 2.olarak filmde anlatılmak istenen bir başka olay bir kavram ya da bir mekan her insan için farklı çağrışımlar yapar filmde joy (brie larson) o odadan nefret ediyordu lakin çocuk odadan çıkmayı başardıklarında dahi geri dönmek, son bir kez odayla vedalaşmak, 5 yıllık dahi olsa herşeyi beyninde imgelediği her kelimenin manasını anladığı haytının ilk yıllarını geçirdiği mekanı son bir kez görüp hasret gidermek istedi. Hangimiz istemez? istediğiniz kadar kötü bi çocukluk geçirin memleketiniz hep burnunuzda tüter her fırsatta dönüp ziyaret etmek istersiniz. Hayatımda izlediğim en anlamlı ve en duygusal film. son derece etkileyici ve özgün senaryoyla özgün anlatıma sahip. Bu film bana dünyanın anlamını sorgulattı ve yaşım ne olursa olsun bir yerde de çocuk gibi kalmam gerektiğini öğretti.

1 sene önce
yazdı

Çok duygusaldı çok güzeldi 😔

1 sene önce
yazdı

Sırf bu filme yorum yapabilmek için kayıt oldum.Son zamanlarda izlediğim en güzel film diyebilirim.Böyle buram buram kalite kokan filmleri izlemeyi gerçekten çok özlemişim.Hayatla ilgili mükemmel anlamlar çıkarılabilecek,mükemmel konulu bir film.Emeği geçen herkese ve özellikle yönetmen Lenny Abrahamsona çok teşekkür ediyorum.Filmi izlemeden önce yorumlara bakan arkadaşlara da bakmadan direk izlemelerini öneriyorum.

1 sene önce
yazdı

Biraz daha uzun tutulabilir, Jack'in yeni dünyasını keşfi detaylı anlatılabilirdi. Amerika'da böylesine vakalar çok fazla derken, maalesef ülkemizde de fazlasıyla yaşandığının farkına vardık. Umarım çocukların büyülü dünyasını söndürecek kadar, kalbi körelmiş insanlar daha da olmaz.

Aslında dışarıya daha erken bir vakitte de çıkabilirdi. Sonuçta sadece bir kulübe.

1 sene önce
yazdı

hocam sitenizin arama kısmı bir garip, çok çok zorlanıyorum film ararken misal bu film. room yazıyorum çıkmıyor kesinlikle, gizli dünya yazıyorum bulmuyor, allahtan brie larson yazdım onun listesinden buldum filmi

Adminin Cevabı: telif yiyebilecek bazı filmler üye girişi yapmadan aramada göstermiyoruz. giriş yapın ve kesin sonuç için imdbid ile arama yapın

1 sene önce
yazdı

Başlarda biraz sıkıcı gelebilir ama 15-20 dakika dayanabilirseniz gerçekten çok şeyler kazanabileceğiniz bir film. Öyle bir konusu var ki ister istemez karakterlerle empati yapabiliyorsunuz, tabiki bir tanesi hariç ve ona da karakter diyemeyiz zaten.

Ne olursa olsun özellikle erkek çocuklarımızı düzgün yetiştirmeliyiz. Hani belki sadece bir film ama Nick'e o kadar nefret doldum ki anlatamam. Sonuçta bu insanları da birileri büyütüyor. O büyüme aşamasında karşı cinse karşı o kadar hassas yetiştirmeliyiz ki değil onları kaçırıp el koymak, dokunurken hatta konuşurken bile izin almayı, hassas olmayı adları gibi bilmeleri lazım.

2 sene önce
yazdı

Harika ötesi bir filmdi. İsmini sıkça orda burda gördüğüm ve aynı zamanda duyduğum bir filmdi. Dram konulu olduğundan birkaç kez ertelemiştim, keşke ertelemeseydim. Başta çocuğun kız olduğunu, ama annenin yaşlı Nick''e çocuğa zarar vermesin diye erkek olduğunu söylediğini/düşündürdüğünü düşünmüştüm fakat çocuk gerçekten erkekmiş ngkdkkfdk. Filmi sürekli tedirginlikle izledim, adam çocuğa veya kadına kötü bir şey yapacak diye. Filmin mutsuz sonla biteceğini düşündüm fakat neyse ki beklediğim olmadı. Çocuğun oyunculuğuna, izleyicilere verdiği duygulara hayran kaldım. Eğer ki hayatınızda anlam arıyorsanız mutlaka izlemeniz gereken bir film.

2 sene önce
yazdı

harika anlamlar çıkartılabilecek dünyaya bakışımızı değiştirebilecek bir film.Gerilim heyecan hepsi var.

2 sene önce
yazdı

Bir kere film çocuk filmi değil. Gençlerde çocuklarda sıkılabilir bu normal. Ama anne babalar için müthiş bir duygusallık var. Özellikle anneler kesinlikle izlemeli. Evlat sevgisi ve bağını çok değişik bir şekilde ela almış yönetmen!

2 sene önce
yazdı

Bir filmde kötü karaktere bu kadar sövdüğümü hatırlamıyorum o adamı keseceksin işkence edeceksin…

2 sene önce
yazdı

Filmin başından beri kızına da bir şey yapar korkusuyla adamı çocuk erkek diye kandırıyor Hatta adını bile erkek ismi koymuş sanıyorum Allah bana akıl fikir versin amin.

2 sene önce
cevapladı

@tim16, osman keskin oyle sanmış zaten sonradan anlamış. İmla kurallarına dikkat etse 🙂

2 sene önce
cevapladı

oynayan çocuk erkek zaten

3 sene önce
yazdı

çocuğun babası kim 🙁

3 sene önce
cevapladı

kız 7 yıldır içerdeyse ve çocuk 5 yaşındaysa kimdir sence???

3 sene önce
yazdı

Hem duygusal hem gerilim… Kesinlikle izleyin.

3 sene önce
yazdı

gerçekten çok mükemmel bir film uzun zamandır beni bu kadar ağlatabilen bir film izlememiştim :)) şiddetle izlemenizi tavsiye ediyorum :)))

3 sene önce
yazdı

fena değil.verdiği duygu güzell

3 sene önce
yazdı

İzlemenizi tavsiye ederim arkadaşlar ben beğendim. Sizinde beğeneceğinizi umuyorum.

Oyla:
After The Dark - The Philosophers 720p izle
720P Dram
  8.2/10
 
  118 DK
  ABD

Lütfen yorum yaparken "Caps Lock"unuzun kapalı olduğundan emin olunuz. 14.01.2019


Lütfen yorum alanına sadece film hakkındaki görüşlerinizi yazmaya özen gösteriniz, eklenmesini istediğiniz filmleri sıralamayınız. İstek alımı yoktur... 02.01.2019