Der Untergang (2004)

Çöküş

Sorun Bildir
Sinema Modunu Açın

Karşılaştığınzı hata hakkında kısa bir yorum belirtmeniz gerekiyor.

Yorum yapın
Film Hakkında 46 Yorum yapılmış. Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız
7 ay önce
yazdı

sıkıcı ve boş bir filmdi film 3 saat 2 saati boş geçiyor

8 ay önce
yazdı

Durağan,sıkıcı, gereksiz uzatılmış, basitlik ve ucuzluk kokan gereksiz bi film…

9 ay önce
yazdı

gercekten guzel bir film

9 ay önce
yazdı

der untergang da hitleri oynayan oyuncu bugün hayatını kaybetti. hitler bugün 2. kez ölmüştür. sırf bu yorumu yazmak için üye oldum.

8 ay önce
cevapladı

@filimbagimlisi, bil bakalım ben niyr üye oldum

9 ay önce
cevapladı

Ben de bu yorumu yapmak için üye olacaktım fakat baktım bu yorumu yapmışsın, ben de bu yorumu beğenmek için üye oldum

10 ay önce
yazdı

Benim en sevdiğim film. ilerde benzeri Tayyiban için de çekilecektir.

8 ay önce
cevapladı

The Yol Yaban

11 ay önce
yazdı

Kim ne derse desin hitler gelmiş geçmiş en büyük liderler arasında, adam zamanının entellektüel almanyasını arkasına alıp dünyaya kafa tutmuştur. Bir insana bu kadar yetki verirseniz sonuçlarına da katlanırsınız,yenerken ah ne güzel yenilirken ben zaten oy vermemiştim ya da kandırılmışız demeyeceksin. Sen yetkiyi verirsen o senin adına herşeyi yapar sonu da senin sonunla aynı olur ;)

1 sene önce
yazdı

Etrafda Hitler''i savunan cahil oksijen israflarını gördükçe kafayı yiyorum Naziler sadece yahudileri değil siyahileri engelileri de öldürdüler eğer Türkler de o dönem Almanya''da olsaydı onları da öldürürlerdi

4 ay önce
cevapladı

@ozzyyalcin, adamın öyle bir sözü yok ayrıca müslümanlarla iyi geçinmesinin sebebi boşnak ve filistinlileri çıkarları için kullanmaya çalışması

5 ay önce
cevapladı

@Kontes, Hitler Türkleri severdi. Türk çcuklarına Muhammedan Mustafa Kemal diye lakap takan, onlarla oynayan Alman askerleri slav çovukları döverdi.Naziler politikalrı gereği Müslümanlarla iyi geçinmişerdir. Dünyanın ordusu olsa Türklerden olurdu sözü de bunun ispatı

8 ay önce
cevapladı

Çok haklısın savaş dönemi siyahiler çingeneler hepsi öldürüldü adam kusursuz alman ırkı için engelli almanları bile öldürttü ama bazıları çıkmış diyor ki hitler türkleri severdi. Hitlerin türklere bulaşmama sebebi o dönemde avrupadaki türk nüfusu çok az olmasi eğer savaş bitmeseydi türkiyeyide sıradaydı.

1 sene önce
yazdı

Savaş gerçekten çok kötü bir şey.Gerekçesi ne olursa olsun.Film güzeldi tavsiye ederim.

1 sene önce
cevapladı

Cok haklisin (hem savas hem de filmin guzelligi konusunda). Bu arada ben de bir Emma Watson faniyim. Bu yuzden nedense icimden yoruma cevab yazmak geldi.

1 sene önce
yazdı

Hitlerin cesedi hiçbir zaman bulunamadı..Arjantine kaçtığı ve orada yaşayıp öldüğüne dair iddialar var.Gerçi yaşamış olması yada ölmüş olması neyi değiştirir ki?

1 sene önce
yazdı

Adolf Hitler zeki büyük bir lider ve adamdır. Film benim için çok hüzünlüydü.. 10/8

2 sene önce
yazdı

Batılı devletlerin onca imkan ve varlık içinde tarih sahnesinde boy gösterebilecek bir lider yamağına bile sahip olamadığı halde, her ne kadar affı olmayan bir çok insanlık suçu işlemiş olsa dahi savaş ve liderlik dehası, vatanseverliği, üstün kabiliyetleri ile tarihe adını yazdırmış böylesi bir lider için küçük düşürücü, saygısızca ve ezilmişliğin verdiği acı ile türlü oyunlarda bulunduğu bir film daha !.. Emeği geçenlere saygılar.

2 sene önce
yazdı

kardeşim tamam hitler astı kesti çoğu insanın, çocuğun kanına girdi. İnsanlık suçu, savaş suçu işledi. Fakat bu filmde yaptıklarına duyulan öfkeyle bi 'gerizekalı'dan beyinsiz, salak birinden farksız göstermişler aldığı puanı kesinlikle hak etmiyor. Bunu söylemem kimilerini kızdıracak ama bu adam ne yaptığının gayet farkında olarak, yüksek disiplin, irade ve zekayla yaptı. Bu adam çöktü ama bu şekilde basit değil onca ülke, istihbarat, askeri güç birleşerek bunu yapabildi. Kimsenin kızmasını yada yanlış anlamasını istemem ama bu adam bi savaş ve suç dehasıydı. Eğer öyle olmasaydı Nazizmin ilk kıvılcımlarından çöküşüne kadar peşinden ne onca insanı gönül rızasıyla sürükleye bilir. Nede döneminin en büyük askeri güçlerinde biri olabilirdi. Yani bu filmde işlenmedik suç, soykırım yaptı diye bi karalama yapıp, akıl hastası bir beyinsizden farksız göstermişler.

2 sene önce
cevapladı

Hitler'i gerizekalı göstermemişler filmde. Hitler deliydi. Deli-dahi denilebilir. O yüzden manyakça hareketleri var. Ama buradaki inatçı ve salakça kararlarının nedeni hastalığı ve artık yolun sonuna gelmesi. Film zaten Hitler'in son günlerini gösteriyor. Gayet normal böyle zavallı, manyakça hareket eden bir Hitler portresi çizmeleri. Bence çok belgesel niteliğinde olmuş. Hitler'in dehasını değil çöküşünü konu alıyor film. Kimse Hitler'in ne kadar zeki bir adam olduğunu inkar edemez. Almanya'nın şuan en gelişmiş Avrupa ülkelerinin başında gelmesinden en büyük katkı Adolf Hitler'in dir belki de.

2 sene önce
yazdı

Hitlere övgü dolu sözler yağdıran arkadaşlar açın biraz tarih okuyun o çok kızdığınız sovyetler birliği olmasaydı stalingrad savaşını sovyetler kaybetseydi ilk hedefi ne olurdu amacı neydi neden sovyetlere girmeye çalıştı iyice okuyup öğrenin eğer sovyetler birliği o savaşı kaybetseydi bugün ne kazakistan var olacaktı nede asya hitler hakkında araştırma yapmadan yorum yapmayınız bazılarınız hitler olmasaydı şu anda yahudilerin ayakkabılarını temizliyor olurduk demiş peki Türklerin Müslümanlığı nasıl kabulettiği hakkında bilginiz varmı o nefret ettiğiniz sovyetlerin kurtuluş mücadelesi sırasında Mustafa Kemal Atatürke verdiği destekten haberiniz yoktur ya beyler acınacak haldesiniz yemin ediyorum Bilgi sahibi olmadan Fikir sahibi olmayın

2 sene önce
yazdı

sevgli alman yurtdaşlarım hepimiz naziler için and içtik alman halkı ölümsüzdür

1 sene önce
cevapladı

Hade len

2 sene önce
yazdı

hitler ölümsüzdür

2 sene önce
yazdı

bombastik bir film tercih ederim izlemenize muazzam derecede muhteşem

2 sene önce
yazdı

Benim gibi aksiyon meraklıları izlemesin.Yoksa benim gibi yarıda sıkılıp kapatırsınız.Eğer tarihe gerçekten merakınız,ilginiz varsa mutlaka izleyin.

3 sene önce
yazdı

Hitler rolü yapan adam cidden müthiş iş başarmış.. İzlenmesi gereken bir film.. Mükemmeldi.

3 sene önce
yazdı

Çok üzücü. Tüm bunlara ne gerek vardı ki?

3 sene önce
yazdı

O Olmasaydi bugun hepimiz yahudilerin ayakablarini temizlerdik ,

2 sene önce
cevapladı

@Penaber, haci guzel soylemissin ama bu soyledigin amerika ve israil gibi katil ulkeler varken kesinlikle olmaz zaten ben amerikayla kardesce yasamak da istemem dunyadaki butun sorunlarin sebebi amerika ortadogudaki olumlerin hepsi amerikanin yuzunden muslumanligi nasil kotu gosterdi dunyada tek teror var oda amerikadir hepsi amerikan ajani

2 sene önce
cevapladı

@Penaber, Adolf Hitler dünyaya büyük katkı sağladı yahudi soykırımı yaparak,onların üzerinde deney yaparak tıp bilimine çok katkıda bulundu. Yahudiler ölmeye mahkum bunu unutmayın,YAŞASIN HİTLER!

2 sene önce
cevapladı

Niye bu kadar sacmaladigini söyleyebilir misin? Bir ''Insani'' irkina, diline, dinine, rengine, düsüncesine göre ayirmak ne kadar dogrudur? Bir Müslüman''in kötü olmasi bütün Islam''i mi kötülüyor ya da bir Yahudi''nin kötü olmasi? Böyle düsündügümüz icin bütün dünyaya düsmaniz ve bütün dünya bize düsman, ülke bazinda söylemiyorum insanligi genel olarak söylüyorum. Bütün dünya insanlari birbirine düsman nedeni ise senin gibi yorum yapanlarin, senin gibi düsünenlerin, senin gibi insanlari kimliklerine göre ayristiranlarin dünyayi yönetenler olmasi. Hos zaten bu yazdiklarimdan anlayacagin beni sadece ''vatan haini, terörist'' ilan etmene yarayacak ama yine de umudumuz var, dünyayi sizlerin elinden kurtaracagimiza dair umudumuz tükenmedi. Yazarlar, sairler, siirler yaniliyor olamaz!

3 sene önce
yazdı

Mükemmel

3 sene önce
yazdı

bence kesinlikle izlenmesi gereken bi film. Adolf Hitler'in rolu oynayan adam cidden harika bi iş çıkarmış

3 sene önce
yazdı

güzeldi..

3 sene önce
yazdı

savaş filmi değildir 2. dünya savaşının perde arkasını hitlerin hayatını anlatıyor felaket süper bir film beni bile duygulandırdılar helal olsun süper film imbd si düşük bile olmuş

3 sene önce
yazdı

ah be führerim Amon Goeth reisi getirecektin verecektin berlin savunması komutanlığını amına koyacaktı rusların:D harcadın reyizi yahudi kamplarında:) HEİL HİTLER ULAN

4 sene önce
yazdı

Herkes Adolf Hitler'in yok şöyle yok böyle olduğunu çöküş olduğu söylenmiş ama ben kesinlikle katılmıyorum. Eğer şu an Almanya sanayi sektöründe özellikle motor, araç üzerine olan başarısını tamamen Hitler'e borçlu Sanayinin temelini atmış ekonomiyi tavan yaptırmış bir lider toplama kamplarıylada Yahudilerin üstünde yapılan deneyler modern tıpa çok faydası olmuştur bunun yanında kötü deneyler var tabii zorla yahudileri çalıştırması ekonomiye çok fayda sağlamıştır. Oy seçiminde konuşurken halktan sadece 5 sene istemiş ve başarmış 10 sene de Avrupayı dize getirmiş 10 devletle savaşa girmiş kazanmıştır çöküşün asıl nedeni tamamen çok düşmanı olması ve kimsenin destek olmaması.

2 sene önce
cevapladı

Katılıyorum, sinema sektöründe ABD başı çektiği için bugüne kadar hep kendi perspektiflerinde olayı irdeleyip dünyaya Hitler'i bir öcü gibi lanse ettiler. Yanlışları yok muydu? Tabi ki vardı sonuçta ortada bir soykırım var fakat Hitler'in zeki bir adam ve ileri görüşlü bir lider olduğu yadsınamaz bir gerçek. Kendisininde söylediği gibi “Milyonlarca insan benden nefret edecek ama yaptıklarımız sayesinde Almanya küllerinden yeniden ve çok daha güçlü doğacak!” Söylediğin gibi düşmanı çoktu ve düşmanlarından bir kısmı kendi generalleriydi. Eğer kendi generalleri Hitler'e sırt dönmeseydi sonu böyle olmazdı. İnsanları ırklarına göre sınıflandırmak çok yanlış ama bugün dünyada yahudilerin ideolojileri çok insanın ve milletlerin canını yakmaya devam ediyor!

4 sene önce
yazdı

Gayet güzel bir film herşeyiyle harika kendini izlettirdi.Bruno Ganz çok iyi oynamış fakat hitlere benzememiş 😀 hitler daha genç daha zayıf daha dik ve asil bir görünüme sahip. ben bu filmdeki hitleri gördükçe eniştem aklıma geldi sürekli 😀

3 sene önce
cevapladı

birader bunlar senelerce araştırma sonucu çekilmiş film mağrur dik biri değil izlediğin film hitlerin görünmeyen yüzünü gösteriyor sen gördüğün videolara bakma bu arka yüzü işte ayıksaydın yazmazdın zaten bunu,

4 sene önce
yazdı

hayatim boyunca izledigim en guzel traje-bioqrafi filmiydi belkide, pianist filminede ayni fikirdeyim,, bence gencler boyle filmleri izleyip hayat dersi almalari ve Allahin onlara nasip ettigi yasham icin shukr etmeliler!!

4 sene önce
yazdı

Savaşın son yıllarını Almanların bakış açısından bakmak için güzel bir film ve oyunculuklar güzeldi hele hele Adolf Hitler'i oynayan 'Bruno Ganz' harikaydı kısacası 2.Dünya Savaşı hakkında izlenmesi gereken bir film.

4 sene önce
yazdı

Gerçekten çok güzeldi 2.dünya savaşıyla ilgili ilk izlenmesi gereken filmlerden.

4 sene önce
yazdı

Gerçekten harika bir film. Böyle filmleri seviyorsanız arkadaşlar yine bir alman yapımı olan “unsere mütter, unsere vater” isimli 3 bölümlük diziyi de şiddetle tavsiye ediyorum. Savaşa Almanların açısından bakmak şimdiye dek hep amerikan propagandası izlediğimiz için ayrı güzel geliyor.

4 sene önce
cevapladı

Bir yıldan sonra filmi tekrar izledim ve yorumlara bakarken bunu gördüm. Unsere Mütter Unsere Vater, arkadaşın da dediği gibi kesinlikle izlenmeli. Tavsiyeniz için teşekkürler.

4 sene önce
yazdı

Adolf Hitler ( Führer) rolü harikaydı.

4 sene önce
yazdı

Film ne zamndır silik admin bi seyredemedim şu filmi ilgilenin pls

5 sene önce
yazdı

Tarih kitaplarına okuduğumun birebir aynısıydı . Herşeyi anlatıyor Çok güzel ve tüyler ürpertici

5 sene önce
yazdı

mükemmel bir film herkese tavsiye ederim.

5 sene önce
yazdı

mükemmelinde ötesi bir film…tavsiye ederim..

5 sene önce
yazdı

Ben tarihi severim,bu film şu ''hitler kemikden sabun yapar.'', ''hitler yahudileri takar'' gibi sözler dışında ilerleyen ve hitlerin ve nazilerin tarihini anlatan bir film…bu tarihe ilgisi olanlar kesinlikle izlemeli tavsiyem… ^^ —

5 sene önce
yazdı

Bu film,konuya bakış açısı ve işlediği detaylarla, kendi türündeki diğer filmler arsında ilk sıralarda olmayı fazlasıyla hakediyor..

5 sene önce
yazdı

Mükemmel bir film olmuş, izlemesi oldukça zevkli. Hitler o kadar gerçeklerden uzak ki olmayan orduları cepheye yollamaya çalışırken komutanlarının onu uyarmasını dahi ihanet olarak nitelendiriyor. Güzel filmdi, tavsiye ederim.

5 sene önce
yazdı

mukemmel bir film , oyuncular , sahneler , hersey mukemmel tarih severlerin izlemesi gereken super bir film tarihe ilgisi olanlarin ozellikle izlemesini tavsiye ederim

5 sene önce
yazdı

Alman halkını ve tüm dünyayı felakete sürükleyen,hitler in bu çöküşü kendi gözleriyle görüp,çaresizliğini Almanların gözünden anlatan bir film.

5 sene önce
yazdı

“Der Untergang” – “Çöküş” Führer'leriyle beraber Alman halkının çöküşünün hikayesi. Film çok başarılı. Oyunculuklar da olağanüstü. O döneme klasik “Hitler şöyle! Hitler böyle!” klişesinden uzak, insanî bir bakışla yaklaşılmış. Yan ögelerle çok güzel desteklenmiş ve işte böyle bir film ortaya çıkmış. İzlenmeli. Hele bir de o çağa ilgiliyseniz çok hoşunuza gidecek.

5 sene önce
yazdı

Oyun bitti

6 sene önce
yazdı

adama ihanet etmeyen kalmış mı ki

6 sene önce
yazdı

Hitler bu savaşı inancı zayıf hainler tarafından kaybetti

6 sene önce
yazdı

2.Dünya savaşını farklı açıdan öğrenmek için izlenmeye değer.

Oyla:
After The Dark - The Philosophers 720p izle
720P Biyografi
  8.2/10
 
  156 DK
  Almanya

Lütfen yorum yaparken "Caps Lock"unuzun kapalı olduğundan emin olunuz. 14.01.2019


Lütfen yorum alanına sadece film hakkındaki görüşlerinizi yazmaya özen gösteriniz, eklenmesini istediğiniz filmleri sıralamayınız. İstek alımı yoktur... 02.01.2019