Citizen Kane (1941)

Yurttaş Kane

.
Sorun Bildir
Sinema Modunu Açın

Karşılaştığınzı hata hakkında kısa bir yorum belirtmeniz gerekiyor.

Yorum yapın
Film Hakkında 9 Yorum yapılmış. Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız
3 hafta önce
yazdı

güzel bir filmdi.

2 ay önce
yazdı

Orson Welles'in sinemada devrim yarattığı film. “Rosebud…”

4 ay önce
yazdı

Film bittikten sonra başa dönüp ilk 20 dakikasını hızlı bir biçimde tekrar izledim. Her şey daha anlamlı geldi. Harika bir film.

9 ay önce
yazdı

Kane bana William Randolph Hearstu hatırlatdı. O da ünlü olmak için can atan biriyle sevgiliydi ve dünyanın 4 bir yanından antikalar ve.s toplayıb kendine şato yapmıştı. Hikaye çok onu andırdı.

9 ay önce
cevapladı

Film bilgilerini şimdi okudum ve Hearstun kendisi de öyle düşünmüş 😅😅😅

9 ay önce
yazdı

iyi bir eğitim almak adına ailesinden uzak büyümek zorunda bırakıldığı için sevgi açlığı çeken ve bu nedenle hayatının geri kalanında ihtiyacı olan sevgiyi parasıyla satın almaya çalışan bir adamın öyküsü. filmin anafikri aslında afişte yazılı.sinema tarihinin kült filmlerinden. kesinlikle izlenmeye değer.

1 sene önce
yazdı

10 üzerinden 6,5 ancak alır.

1 sene önce
yazdı

mükemmel bir filmi notu 10/8.0

3 sene önce
yazdı

1941 tarihi ve sinemanın gelişimi üzerinden gidersek film gayet başarılı. Ancak dünya tarihinin en bilmem nesi vs. gibi uç yorumların ayağını havada bırakabilecek bir yapım. Teknik tarfıyla değil de senaryonun oscar alması da şaşırtıcı. Sinemaya ilginiz varsa ve izlediğinizi belli etmek zorundaysanız (!) izlemelisiniz. Ama modern sinema severlerin hele hele dizi tutkunlarının pek memnn olacağını düşünmüyorum.

2 sene önce
cevapladı

dizi tutkunu olmakla alakası yok, kaliteli dizilerde de oyunculukları görebilirsiniz, özellikle ''''dramla nasıl gerilim yapılır'''' gibi başlıkları dizide devamlı görürüz, analiz ederek kendinizi geliştirirsiniz, tavsiyem ikisini de (flim ve dizi) takip etmenizdir.Bu dizi olayı dışında yazınıza katılıyorum.Oldukça flim izledim ve oldukça dizi izledim hepsini iyi ki izlemişim hepsinden bir şeyler öğreniyorsunuz, aldığınız zevk de cabası.Ayrıca artık bir yerden sonra farklı tatlar keşfedebilmek için farklı, hiç duyulmamış veya sıkıcı bulunan (başkaları tarafından) flimleri bir de kendi açınızdan bakmak için özellikle açıp izlemeye başlıyorsunuz.Tabi bu biraz zaman alacak bir şey ilk önce imdb ilk 250''yi izlemek lazım.Uzun oldu kusura bakmayın ben aslında sadece dizi izleyenleri siyah-beyaz izleyemezler sıkılırlar vs. gibi bir düşünceye sevk etmemek için yazacaktım uzadı, yanlış anlama:)

5 sene önce
yazdı

çok güzel

Oyla:
After The Dark - The Philosophers 720p izle
720P Dram
  8.3/10
 
  119 DK
  ABD

Lütfen yorum yaparken "Caps Lock"unuzun kapalı olduğundan emin olunuz. 14.01.2019


Lütfen yorum alanına sadece film hakkındaki görüşlerinizi yazmaya özen gösteriniz, eklenmesini istediğiniz filmleri sıralamayınız. İstek alımı yoktur... 02.01.2019