Blade Runner (1982) 720p Türkçe Altyazılı izle

Bıçak Sırtı 720p Türkçe Altyazılı izle

Sorun Bildir
Sinema Modunu Açın
Sinema Modunu Kapatın
Yorum yapın

Sadece üyelerimiz yorum yapabilmektedir. Lütfen üye değilseniz üye olunuz, üye iseniz giriş yapınız. (Yukarı sağ)

Film Hakkında ... Yorum yapılmış. Bu yorumlara ... cevap verilmiş.
18 Haziran 2019
yazdı

Filmin oluşturduğu atmosfer ve çekimler güzel fakat film ne düşündürüyor(ancak klasik robot etiği üzerine düşündürtebilir), ne geriyor, ne de merak ettiriyor. Yavaşlığından değil, mesela nbc filmlerini çok severim çünkü düşündürür, sıkmaz ama bu filmde hiç bir şey bulamadım. Filmi değerlendirirken eleştirmenler türünun ilk örneği olmasını, diger filmleri etkilemesini ve orijinalliğini degerlendiriyorlar, gerçekten orijinal bir film ama bu filmi iyi film yapmaz.

7 Şubat 2019
yazdı

güzel filmdi

6 Ocak 2019
yazdı

Film simgelerle bilinç altı mesajlarla dolu tıpkı matrix gibi araştırdıkça daha da beğenebilirsiniz bu filmi

5 Ekim 2018
yazdı

saçma sıkıcı

11 Eylül 2018
yazdı

Kesinlikle izleyin.

24 Temmuz 2018
yazdı

Buraya gelip de lütfen çok sıkıcı hiç akıcı değil gibi yorumlar yapmayınız.Sinema sizin sıkılmanızı engelleyecek veya sizi eğlendirecek 2 saatlik meşgaleden daha fazlasıdır.Çook sıkıcı olmamış bu film diye film mi değerlendirilir? Nasıl bir anlayış bu..O zaman dünyadaki filmler ikiye ayrılsın sıkıcı ve sıkıcı olmayanlar diye.Ve lütfen şu tüketici zihninizi terk edin.Sanata tüketilecek malzeme muamelesi yapmayın.Zaten çok nadir şeylerimiz var bu anlamda.Düşünerek izleyin bu klasik filmleri.İzleyin ki hayata dair fikirleriniz olsun.Gelelim filme:Bu film öyle önemlidir ki sinema okullarında ders olarak okutulur.Işığından mekan tasarımına diyaloglarına kadar bir sürü mesajı,olağan üstü üslubu vardır.Bu filmde alt metinleri toplarsanız ömrünüz boyunca size yetecek önemli tartışmalar görürsünüz.Marksizmden freuda,postmodernizmden feminist düşünceye bir sürü düşünceye rastlarsınız.Otokratik devlet anlayışından yapay zeka tartışmalarına kadar da mükemmel bir kompozisyonu vardır.Ha ben anlamam öyle şeylerden ne diyon sen değişik fikrinde iseniz BURAYI HEMEN TERKEDİP CUMALİ CEBER filmini izlemenizi tavsiye ederim.

5 Ekim 2018
cevapladı

boş yapıyorsun

20 Aralık 2018
cevapladı

Yani insanların sadece film bazında değil pek çok alanda farklı zevkleri, algıları vardır. Filmi ben de beğenmedim ama bu filmin durağanlığından, sıkıcılığından değildi. Hayatımda bundan çok daha durağan olup beğendiğim bir çok film olmuştur ama bunu beğenmedim bu kadar basit. Sana önerim seninle herhangi bir konuda aynı görüşte olmayan insanların da fikirlerine saygı duy, o zaman daha saygın bir insan olursun !

19 Temmuz 2018
yazdı

sırf ikinci filmi izlemeden önce mevzuyu çözmek için zorla katlandığım boş film.umarım ikinci film ile güzel bağlantıları vardır ve izlediğime değer

23 Şubat 2019
cevapladı

Varmı ikinci film ile bağlantısı ? Tavsiyeni alabilirmiyiz hocam?

20 Mart 2019
cevapladı

@Unique85, Vay be harbi yorum attığım adam gibi sende boşmuşsun neye sinirlendin bu kadar arkadaşım? Söyle de yardımcı olayım bu kinine??

6 Nisan 2018
yazdı

Nolursunuz artık yükleyin ikinci filmi

20 Mart 2018
yazdı

güzel bir filmi notu 10/7.8

21 Ocak 2018
yazdı

Sırf yeni çıkan filmi, konuya daha hakim bir şekilde izleyebilmek için bu ilk fimi izledim. Bunda da diğer çoğu eski filmde olan yavaş işleyiş söz konusu. Oldukça yavaş bir film. Fakat tam "sıkıldım" dediğim anda ilginç bir şeyler oluyor ve beni kendisine tekrar bağlıyor. Bu olay birkaç kez yaşandı. O yüzden yavaşlık konusunu iyi ayarladıklarını düşünüyorum. Bu açıdan kaliteli bir film denebilir. İçerdiği bilim kurgusal dünyası da fena değil. Kısaca izlenmeyecek bi film değil ama arasıra sıkılabilirsiniz. Sadece izlemeye devam edin.

17 Ocak 2018
yazdı

Sırf yorum yazmak için döndüm buraya. 2049'u izlemek için buraya gelenler çok haklılar çünkü bunu izlemezseniz 2049'u anlamazsınız. Ancaaaaaak 2049 ne kadar güzelse bu film o kadar sıkıcı. Size kalmış olayların öncesini öğrenmek isteyip istememek çokta şeeey değil ama

14 Ocak 2018
yazdı

2.film için izlemeye pekte gerek yok.Çünkü olay örgüsü karmaşık olmayan bir seri. Senaryo basit sayılır.Tabi 82 ye göre muhteşem bir film.Merak için izlenir.

29 Aralık 2017
yazdı

Admin İngilizce altyazi koyar misiniz

Adminin Cevabı: maalesef

29 Aralık 2017
yazdı

efsane bir son

28 Aralık 2017
yazdı

Eski zamana göre çekilmiş olmasına rağmen güzel'di

28 Aralık 2017
yazdı

Yorumlara bakmadan izleyin. Ama genel izleyici kitlesi olanlar izlemesin, film gözünüzü de yorar, ağır da gelir. Eski filmleri izlemesi zordur cidden. Son kısım efsanedir izleyin derim.

28 Aralık 2017
yazdı

yeni filmi için izlemiştim taşlar yerine otursun diye zamanında yapılmış o teknolojiye göre çok başarılı bir film ben doğmadan 10 sene evvel vizyondaymış.Şu an 2017 yılında sıkılmadan izledim.Kitabını felan okumadım ama hayal gücü çok farklı.Filmin en sevdiğim yönü bu yıllarda yapılan filmler de oyuncuların jest ve mimiklerinin ayrıntılı olması.Sindire sindire konuyu işliyorlar.

14 Ekim 2017
yazdı

Spoiler butonuna filmi izlemeden önce tıklamamanızı öneririz.
ben blade runner 2049a yarın gidicem de deckard eğer replicansa nasıl 4 yıl içinde ölmüyo da 2049da olabiliyor? nexus 6 olmadığı için mi

19 Ekim 2017
cevapladı

öyle olduğunu nereden çıkardın ben kaçırdım galiba

21 Ocak 2018
cevapladı

Evet

9 Ekim 2017
yazdı

Sırf yeni film çıkmadan önce konuya hakim olmak izleyeceğim

16 Eylül 2017
yazdı

Bu dahil bi' cok filmi telefonumdan izleyemiyorum. Kaynaklar ya da teliflerle alakali mi sikinti?

10 Mayıs 2017
yazdı

sinema okuyan birisi olarak aşağıdaki yorumlar beni çok üzdü.sinemanın hangi dalıyla uğraşırsanız uğraşın Star Wars''un orijinal üçlemesi her zaman başyapıt olarak adlandırılır ve modern sinema malesef görselliğe önem verirken senaryoyu ve hikayeyesi basit tutmuştur.şu dönemle 1982''yi kıyaslanamanız bile son derece saçmayken hiçbir şey bilmeden konuşmanız da bir o kadar saçma.herkesin bir zevki vardır hiçbir film emeksiz değildir ancak başyapıt olan bu filme saçma kötü demeniz çok saygısızca ve anlamsız ben beğenemedim bana hitap etmedi ben görsellikle dolu ama çerezlik Avengers tarzı filmler seviyorum diyorsanız zaten burada işiniz olmamalı.ayrıca Star Wars''un yeni yapımı J.J Abrams çekmiştir yani George Lucas yerini Lost,Fringe gibi dahiyane dizilerin yapımcısı ve yönetmenine bırakmıştır.Ancak Star Wars''un 2000li yıllardaki yapımları George Lucas elinden çıkmış olup malesef görsellik taşırken efsane bir seriyi çöp etmiştir.

19 Eylül 2017
cevapladı

kim ne derse desin choosen one'ın olduğu üçleme beni ilk üçlemeden daha fazla etkiledi keşke lucas amca daha fazla teknoloji demeyip senaryoyla ilgilenseydi choosen one anakin serisine çöp yazamazdın :) aytıca bir kere daha izlemenizi tavsiye ediyorum o üçlemeyi belki benim yakaladığım derinliği farkedebilirsiniz.ben de sinema öğrencisiyim fakat buraya yorum bırakanların pek çoğu sinema sanatının s'sini bilmeyen kişiler ve bilmek zorunda da değiller , sadece bu filmin değerini kavrayın de geç :)

1 Kasım 2017
cevapladı

sinema okuman bu filmi baş yapıt yapmaz kardeşim sen sinema okuyorsun diye daha kaliteli filmleri bırakıpda bu saçma sapan filmleri mi izleyelim bir iki tane felsefi söz söyledi diye kaliteli bir film mi oldu hayatımda izlediğim en saçma filmlerden biriydi boşuna zorlamayın film kaliteli değil zaten korsan izliyoruz admin eline sağılık ))

28 Aralık 2017
cevapladı

@fako88, Çok merak ettim senin şu "kaliteli" filmlerini, bir iki örnek ver de izleyelim rahatlayalım

5 Mayıs 2017
yazdı

Abicim bırakın şimdi devrin şartlarını cartını curtunu bundan 5 yıl önce çekilen star wars a bakın muazzam.Ben beğenmedim 1982 ye göre de iyi bir film felan demiyecem kardeşim o zamanlarda ne güzel filmler yapıldı.

11 Mart 2017
yazdı

Öyle Harika bir kitaptan nasıl olmuş da böyle rezil bir film çekmişler. Bu resmen kitabın yazarına hakaret. ilk defa bir bilimkurgu filminde bu kadar sıkıldım.

25 Mart 2017
cevapladı

Ben hakaret saymıyorum. Yazar da senin gibi hakaret saymış ve tartışmalar yaşanmış o doğru fakat ben ikisinden de farklı tatlar almayı sevdim. Kitap hayal dünyamda canlandırdığım gibi kalsa da olur, ne kötülüğü olabilir bunnn bana?

2 Şubat 2017
yazdı

Bu filmden beklentisi olanların beklentisini karşılayacağını düşünmüyorum. Malum 1982 filmi ne bekleyebiliriz? 1982 de güzel izlenmeye değer bir film olabilir ama günümüz için kendi düşüncem koskoca 2saatten fazla zaman kaybı. Şunuda açıklayın şu açıdan zaman kaybı "daha iyilerini izleyebilirsiniz" 👍👍

19 Eylül 2017
cevapladı

kubrick 2 takla attı :D

14 Aralık 2016
yazdı

bir çok açıdan sinema tarihinde gerçekten büyük önem taşıyan bir film, her sinema sever zaten izlemeli bunun dışında genel izleyici kitlesi filmi izlerken sıkılabilir. yanısıra rutger abimiz çok efsane oynuyor(hatta tear in rain mono.'su doğaçlamadır.) karakterler ilgi çekici ve film bilim-kurgu olmasına rağmen kendi mantığı içerisinde çelişmeden ilerliyor. izlerken kafanız yorulmaz film akar gider biter bir anda biraz ağır ilerleyen bir film olmasına rağmen. ayrıca 117dk .

30 Kasım 2016
yazdı

şimdi coni ve bir kaç kişi yorum yapmış ama söylemem lazım bilim kurgu izlemek ayrı yeni nesil teknoloji ile bir filmde görsellik aramak ayrı

18 Kasım 2016
yazdı

Gözlerimi yordu film güzel mi fazla beğenmedim ama o tarihe göre güzel film izlenebilir.

6 Temmuz 2016
yazdı

Aşağıda yer alan yorumların dikkate alınmadan kesinlikle izlenmesi gereken film. Androidler elektrikli koyun düşler mi de ayrıca okunmalı. İlle de yorum okumadan izlemem diyorsanız ekşideki yorumlara bakın derim.

21 Mayıs 2015
yazdı

Bu film zamanında bilim kurgunun klasiklerindenmiş. Evet, gerçekten zamanının ötesinde fikirlere sahip, ayrıntılara aşırı dikkat edilmiş ve kendisinden sonra çevrilen birçok bilim kurgu filmine ilham vermiş olabilir ancak bugün için sıkıcı, kasvetli ve sonunu zor getirdiğim bir film durumunda. "Klasik" sözlük anlamı: Hiç bir zaman modası geçmeyen, değerli model. Maalesef 1982 yapımı bu filmin modası da geçmiş, bana göre pek değeri de kalmamış.

4 Aralık 2016
cevapladı

şöyle böyle haklısın ama klasik olmasada (senin için) hala harika bir film

14 Mart 2015
yazdı

Tüm zamanların en güzel bilim kurgu filmleri içerisindedir.Böyle bir filme yer verdiğiniz için teşekkür ederim admin.

13 Mart 2015
yazdı

Ridley Scott için izlenir..

25 Eylül 2014
yazdı

Birçok filmde göreceğiniz yada gördüğünüz gelecek dünya modeli,bu filmden esinlenmiştir. İyi seyirler.

25 Haziran 2014
yazdı

bu film bir gazetenin "mutlaka izlenmesi gereken 50 film" listesindeydi. Orada görünce izledim. çekildiği dönem için devrim olabilir, fakat bugünkü teknolojik şartlarla izlendiğinde etkilendiğimi söyleyemeyeceğim.

4 Aralık 2016
cevapladı

eski bir filme bu devrin şartları ile bakarsan tabii ki de kötü olur. Eski bir filme aynı tarih biliminde bir tarihi olayları o devrin şartlarına göre değerlendirme kuralındaki gibi değerlendirilmelidir ve buna ''retrospective'' denilmektedir film eleştirmenin altı kuralıdır.

27 Aralık 2017
cevapladı

Bu filmin anlamı 2000 sonrası filmlerin 99%-ni yok eder.Muzikleri gibisi de yok.Bu filme kötü ya da normal demek film bilgisinin zayıf olmasın gösterir.

Oyla:
Blade Runner Kullanıcı Oyu: 8.8 / 10 (117 oy)
Bıçak Sırtı - Blade Runner 720p izle
  8,2/10
 
  117 Dk.
  ABD, Hong Kong, İngiltere

Lütfen yorum yaparken "Caps Lock"unuzun kapalı olduğundan emin olunuz. 14.01.2019


Lütfen yorum alanına sadece film hakkındaki görüşlerinizi yazmaya özen gösteriniz, eklenmesini istediğiniz filmleri sıralamayınız. İstek alımı yoktur... 02.01.2019