2001: A Space Odyssey (1968)

2001: Uzay Yolu Macerası

"Ses gelmiyor", "Video Açılmıyor" için linke tıklayın. https://720p-izle.com/duyurular
.
Sorun Bildir
Sinema Modunu Açın

Karşılaştığınzı hata hakkında kısa bir yorum belirtmeniz gerekiyor.

Yorum yapın

Sadece üyelerimiz yorum yapabilmektedir. Lütfen üye değilseniz üye olunuz, üye iseniz giriş yapınız. (Yukarı sağ)

Sadece üyelerimiz yorum yapabilmektedir. Lütfen üye değilseniz üye olunuz, üye iseniz giriş yapınız. (Yukarı sağ)

Film Hakkında 47 Yorum yapılmış. Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız
6 gün önce
yazdı

Çekildiği yıla göre başarılı

2 ay önce
yazdı

Uzayda yer çekimi olmadığı için insan vucudunda bazı değişimler oluyor. Bu tür bir çok konuya ve bilimsel açıdan mantıklı çözümleriyle birlikte değinen bir film. Benim hoşuma gitti. Tek eleştirim ilerleyişin oldukça yavaş olması. Tabi bu dönem filmlerinde bu sık oluyor ama kasıtlı olarak uzatılmış noktalar da var. Filmin adına Uzay macerası denilmesinin sebebi de bu olmalı. İzleyenlere düşünecek ve gördüklerini sindirecek vakit tanınmış .

3 ay önce
yazdı

iki buçuk saat boyunca bu filmin nasıl olup da 1968 de çekilmiş olabileceğini düşündüm. zaten ilk başta fragmanını izlerken de filmin adı olan 2001 i filmin çekim tarihi zannetmiştim

3 ay önce
yazdı

gora – arog serisiynin trollediği filmlerden biri de buymuş demek

4 ay önce
yazdı

damnant quod non intelligunt.
yani anlayamadıkları şeyleri kınarlar. la sizin neyinize zaten kubrick filmi izlemek. gelmiş burda 5 ıqlu adamlar filmi kötülüyor.

4 ay önce
cevapladı

sus lan terbıyesız

5 ay önce
yazdı

Kubrickden 4 yıl önce “Azerbeycanfilm” stüdyosu “Sihirli halat” (1964) adında bir film çekdi. Azeri filmidir, çok tanınan ve sevilen bir komedi filmi. Zamanda yolculuk konusu işlendi. Bu filmde geleceğe yolculuk, Aya iniş çok güzel görsel effektlerle işlendi. Bilginize.

6 ay önce
yazdı

Sabır gerektiren bir film.Kubrick denilince benim aklıma gelen ve filmlerinde aradığım ilk olgu kesinlikle görsellik ve ince detaylar.Bu film yapım yılına rağmen çok muazzam bir görsellik sunuyor.Bununla beraber ileri teknoloji olan ve o zamanlarda neredeyse adı bile duyulmamış şeylerin filmde geçmesi bu filmi uzay filmlerinin atası yapıyor bence.İşleyiş harika.Biraz sabrınız varsa çok şey katar size.

7 ay önce
yazdı

aya daha ayak basılmadan önce çekildiğini ve ayı tamamıyla yansıttığını düşünürsek evet olağanüstü. ama bence bir interstellar havası yok. efektler yılına göre olağanüstü. uzay yılına göre olağanüstü. ayrıca o 60ların klişe film havasından kopmuş resmen 2000lere gelmiş. otomatik portakaldan daha iyi bir film. ama işte o sürükleyicilik yok. ilk 5 dakika sadece siyah ekran. ara ara kesmeler ve bekletmeler var. toplamda 40 dakika konuşma sahnesi varmış gerisi sessiz sinema.dediğim gibi senaryo vasat ötesi berbat ama yılına göre uzayı bu kadar iyi yansıtan ilk film ve kusursuz yansıtan ilk film olması sebebiyle iyi.

8 ay önce
yazdı

Begenmedim boş zaman kaybı

9 ay önce
yazdı

1968 de çekildiğini düşünürsek müthiş bir film,özellikle dekorlar olağanüstü şık. aya daha inasanoğlu ayak basmadan çekilmiş ve neredeyse ayın yüzeyini tamda şu an olduğu haliyle çekilmiş. kubrick in bunu nasıl bildiği, hala muamma. ben çok zevk aldımmı? almadım çünkü kaç tane yeni uzay filmi izledik, harika görsel efektler gördük, şimdiki zamanda o filmlerin yanında sönük kalıyor biraz. ve sanki biraz belgesel tarzı ve sakin ilerleyen bir film olduğu için bana tesir etmedi. beğenenlere de saygım var tabi.

9 ay önce
cevapladı

katılıyorum, tebrikler güzel yorum.

9 ay önce
yazdı

Filmin kurgusunun kitaba göre anlaşılması biraz daha zor olmuş, olsun bu duruma hak verir ve saygı duyarım. Ama saygı duymayan arkadaşlarıma mümkünse Arthur C. Clarke'ın yazdığı aynı isimli kitabı okumasını ve filmi tekrar incelemelerini tavsiye ederim. Kabul ediyorum filmin yapısı ile kitabın bir olmasını istemek cidden zor ama eğer okursanız filmde ele alınmamış noktaların aslında hikayeyi nasıl beslediğini görürsünüz. Film gerçekten güzel, özellikle dönemine göre katbekat.

10 ay önce
yazdı

Şu videoda spoilersız olarak çok güzel incelenmiş: https://www.youtube.com/watch?v=2P0bkh0cFOA
Filmin yaptığı seçimler zamanı için kusursuz olduğu, çoğu seçimin iddia edildiği gibi sanatsal zorlama ile yapılmadığını ortaya koyuyor.

11 ay önce
yazdı

İleri görüşlülük, çekimler, müzikler tam bir sanat. Zamanının gerçekten çok ama çok önemli bir yapımı, sci-fi dendiğinde akla gelen ilk film. Ancak bu yorumlarda kavgalara gerek yok. Bir filmi herkes sevmek zorunda değil. S. Kubrick hayranları yobaz bir şekilde filmi savunup, sevmeyenleri cahil gibi göstermeye bayılıyor. Buna çok tavım. Filmi severek izledim, cidden önerdiğim filmler arasında ancak böyle cevap verilmez. Bu filmi sevmediysen, filmden anlamazsın tavrında davranmayın insanlara, buna hakkınız yok. Kubrick holiganlığı yapmayın lütfen. Diğer tarafa gelirsek filmi günümüz değil, 1968 zamanına göre değerlendirin. Düşünün internet insanoğlunun hayatına 1969'da girdi. Buna göre bir yargıya varın film hakkında. Zamanına göre muhteşem, günümüzde efektleri basit kalsa da değer verilmesi gereken bir film. İyi seyirler.

11 ay önce
yazdı

Muhteşem.

1 sene önce
yazdı

1968 yılında ayda kolonileşme veya uzay seyahati gibi konuların o yıllarda işlenmiş olması gerçekten filme saygı duyduruyor ama bu yılda artık bu konularda bilgili olduğumuzdan bu filmi izlemek sıkıcı geliyor birde işlenişi çok sade kalmış. şahsen sadece filmi izlemiş olmak için izledim izlerken hiçbir zevk almadım, eğer bilim kurgu hayranıysanız her ne kadar 50 yıl geç kalsanızda böyle bir kült filmi izlemeden olmaz diye düşünüyorum.

1 sene önce
yazdı

Meselaa zeka ve dram filmlerini seven varsa izleyebilir :).Bence filmde anlatılmak istenen birçok şey var zaten izlendiği zaman.Tulkas denen arkadaşımızın yaptığı yorumda dediği gibi sanat gibi bir film.

Tebrikler filmi bitirdinn. :d Aslında sonunu yönetmen açıklıyor Youtube'da.

1 sene önce
yazdı

Öncelikle film tam bir sanat filmi idi. -Of yaa çok sıkıcı, -Bu ne böyle ya hiçbir şey olmuyor vs. diyen arkadaşların, patlamalı çatlamalı hiçbir .şeyin olmadığı fakat oluyormuş gibi gösterildiği filmlere yani “hollywood” tarzı filmlere o kadar alıştırmışlar ki böyle bir başyapıtı beğenemiyorlar.

2 sene önce
yazdı

offfff sıkıntıdan patladım bu ne yaaa..2/10 izleme sakın !!!

1 sene önce
cevapladı

isminden belli sen git disco şarkı söyle dans et !!! S.Kubrick kim siz kim????

2 sene önce
yazdı

overrated

5 ay önce
cevapladı

D0ru söylüyorsun geşke DanoZ gelze de elini şıbLaDsa EFzAne Filmolurdu

11 ay önce
cevapladı

iyiki bi laf biliyon ingilizce

2 sene önce
yazdı

160 dakikalık filmi 60 dakikada falan izledim sahneler epey sıkıcı geliyor haliyle 2017 yılında. Ancak yapıldığı yıl göz önünde bulundurulduğunda efekt yönünden muazzam bir başarı olarak düşünüyorum tıpkı star wars gibi. Fakat yinede senaryo daha iyi olabilirdi.

2 sene önce
yazdı

film aşırı sıkıcı ama kubrick filmi diye izledim.Dönemine göre mucize bir çekim kalitesi çoğu karesi bir fotoğraf böyle bir imkanla daha dolu bir senaryo olsa tadından yenmezdi.

3 sene önce
yazdı

Kubrick arşivini sitede 1080p görmeyi çok isterim. Kolay gelsin.

3 sene önce
yazdı

Abi film döneminin ötesinde kesinlikle.Ama bir film bu kadarmı sıkıcı işlenir.Nerdeyse olmayan diyaloglar hiç olmayan akıcılık.Ancak görseller yılına göre mükemmeldi.Filmi tamamen izledim ama hiç bişey anlamadım.Anlayan varsa lütfen bu yoruma açıklasın.Teşekkürler.

2 sene önce
cevapladı

filme bir gelecek tahmini olarak baksak daha uygun olur
http://www.kubrick2001.com/ ama hikaye için bunu izle

3 sene önce
yazdı

Filmi 2 dk da ileri sararak sahnelerine baktim sadece yorumlarda aksiyon olmadigini yazdilar. Dogrudur fakat o tarihte o teknolojini hayal edip film cekmek büyük basari suandi intertellap mi ne yildizlararasi filminin 1968 versiyonu vakti olanlar izleyebilir. Bilim kurgunun baba filmidir.

3 sene önce
yazdı

Arkadaşlar, film son derece sıkıcı, çok yavaş ve kafa karıştırıcı. Lakin kullanılan teknikler ve geleceğe yapılmış tahminler son derece doğru. Ay'a çıkış 69 yılında yapılmışken film 1968de çekilmiş. Benim için bilim kurgu lideri olan İnterstellar dahi bu filmden esintilere sahip. yani kurgu alanında nereden nereye geldiğimizi görmek için izlenir. Ama dediğim gibi fena halde sıkıcı gidiyor.

3 sene önce
yazdı

Kubrick'in hayran bıraktıran ince sahneleri 50 yıl sonrasında bile bugünkü teknolojiyle çekilen uzay filmlerine taş çıkartıyor. Filmlerde aksiyon arayanlara uygun değil.

3 sene önce
yazdı

bir kubrick klasiği. bir film beklentisiyle izlemeyin derim ben. daha çok bir uzay belgeseli niteliğinde. konu çok öz anlatılmış. dramatik sahneler ve zamanının çok ötesinde görsellik bu yapıtın en önemli özelliği. macera arayışındaysanız size zevk vermeyecektir. sonuçta günümüz kurgu sistemiyle çekilmiş olsaydı bu film 15 dk sürerdi. ama görseller ve ses atmosferi bu yapıtı ardından gelenlerden ayırıyor. itiraf edeyim son yarım saatini hızlı geçtim. psychedelic anlatımın en üst noktasına çıktığı kısım aslında burası ama bana hitap etmiyor.

3 sene önce
yazdı

Yorumlara baktım sonra sakın izlemeyin diyen profillerin favori filmler listesine baktım ve sonuç tabi ki izlemeye karar verdim.Favori filmi açlık oyunları olan adamlar filmi kötülediyse bu film kesinlikle izlenmelidir.

3 sene önce
yazdı

Yahu şu eski filmlerin müzik anlayışından müzik türlerinden nefret ediyorum. Bunlar da aşırı abartmışlar müzik işini. Vallahi başım şişti 35 dk dayanabildim

3 sene önce
yazdı

1968 yılında bundan 48 sene evvel zamanın ötesinde çekilmiş bu filmi vizyon filmi beklentisiyle seyredip eleştirenler için sadece şunu diyecem Sitelere yorum bırakıp kendinize kötülük etmeyin.

3 sene önce
yazdı

arkadaşlar ben 46 buçuk kakika dayanabildim bu süreninde 30 dakikasını sardım buna rağmen bunalımdayım 2012 yada benzer filmlerle uzaktan yakından alakası yok bu filme tıklayarak yaptığınız hatayı başka filmlere bakarak telafi edin lütfen bu son uyarımızdır yüksek derecede psikolojik bunalım ve sonucu tahmin edilemez hasarlar verebilir.

3 sene önce
yazdı

bu filme yorum yapmak için üye oldum.FİLMİN İLK 30-40 DAKİKASI inanılmaz keyifsiz izlerken bi kaç defa uyukladım hatta film boyunca uyukladım ve hayatımın 2bucuk saatini bu filme harcadıpım için de pişmanım ama bu zevk meselesi ben kendi fikrimi yazıyorum benim zzevlerimle örtüşen bi film değil isterseniz izleyin ama benim için hayatımda izliyip de böyle pişman olduğum bi fil yoktu.

3 sene önce
yazdı

stanley kubrick ya…adam ilk doğduğunda kültmüş sonradan kol bacak çıkmış resmen.

yanlız baştaki maymun sahnelerinde insanların maymun kılığına girmiş olduğu çok belliydi bazı kısımlarda kendimi gülmemek için zor tutdum:)

3 sene önce
cevapladı

şahane bir yorum gerçekten süper bir saptama yalnız ufak bir detay var FİLM 1968 'DE ÇEKİLİYOR AGA! sennin çektiğin en yakın bilim kurgu 1982 de onlar da uzaylı diye peluş çizme giyiyor eşşek kadar adamlar

3 sene önce
yazdı

masallar masallar.

3 sene önce
yazdı

Gerçekten kült ve kaliteli bir film. Bunu yapım yılına göre çok iyi çekimleriyle anlayabiliriz. Teknolojisi bakımından yılının çok ilersinde. Bilim-kurgu tahminleri gayet güzel yapılmış. Beni daha ilk sahneden etkiledi. Filmi daha yeni izlediğim için o siyah taşı görünce aklıma AROG geldi. Arog'taki maymun sahnesinde de böyle bir şey vardı tabi o zamanlar anlamamıştım izleyen birçok kişi gibi halbuki o bir göndermeymiş ve şimdi bu filmi izleyince büyük bir haaaa yaptım. Müziği de zaten biliyormuşum aslında sadece bu filmin müziği olduğunu bilmiyordum. Az diyaloglu, daha çok görselliğe önem veren, yavaş ve bol bol müzik dinleten bir film. 1900'lü yapımlara has bir şekilde yavaşlığı ve kalitesi var. Ama sonlara doğru fena çıldırdı yalnız ve ''ne siyah taşmış'' dedirtti bana. Gizemlilik unsurunu da iyi kullanmışlar bu yönden yani hiç cevaplanmayan soruları kaldı geriye.

3 sene önce
yazdı

Uzay temalı filmlerin atasıdır. Bu film ile başladı ve bundan sonra çıkan tüm uzay temalı filmlere öncülük ve esin kaynağı olmuştur. Aksiyon beklentiniz varsa boş yere izlemeyin ama türünün sevenlerinin sadece izlemiş olmak için bile izlemesi gereken bir film. Yorumlara aldanmayın eğer aynı beklentiye sahipseniz zaten izlemeyin anlamazsınız.

3 sene önce
yazdı

8.3 imdb bu filmin neyine gelmiş acaba anlamadım, bilimkurgunun bittiği bir film, ne anlam var ne de bilim ne de kurgu, sonunda bitti, kesinlikle izlemeyin boşuna zaman kaybı

3 sene önce
cevapladı

Bu filmin esinlenildiği kitabın yazarı Sir Arthur Charles Clarke'tır kendisi bilimle ilgilendiği ve bir mucit olduğu için Şövalyelik hakkı kazanıp “Sir” ünvanını almıştır. Ne bekliyordun illa birileri seks yapsın biraz içinde aşk olsun ve bol bol aksiyon mu olmalıydı? önce “bilimkurgu” kültürünü iyice araştır kitaplarını oku sonra ahkam kes. Ayrıca bir daha Kubrick filmi izlerken iki kere düşün ağır filmlerdir kitapların hiç bir şeyini çıkartmadan perdeye aktarır yani kısacası Kubrick filmlerini anlamak için bol bol kitap okuyor olmak gerek. Ama bestseller falan değil bildiğin edebiyattan bahsediyorum.

3 sene önce
cevapladı

kardeşim senin favori filmlerin açlık oyunları serisiymiş beynini buralarda zorlamana gerek yok zaten güzel kardeşim benim ya

3 sene önce
cevapladı

Arkadaş sen yorup yapma ne anlamlı cümle kurabiliyosun nede film hakkında zerre bilgin yok,izle geç sen.Delirtirsiniz siz adamı bilim kurgunun bittiği filmmişmiş la oğlum bu filmle bilimkurgu başladı bu film mıladdır adamlar daha ayak basmadan uzay hakkında az bilgi varken adam çekti bu filmi ve bir çok yönetmen bu filmden esınlenerek film çekmiştir ve itirafta etmişlerdir

3 sene önce
yazdı

2001 yılında çekildiğini zannedip, bu film olmamış diyen tehlikeli bir tür var. Yapma kardeşim bence sen yorum yapma.

3 sene önce
cevapladı

@sMt8315, Evet bir tane ergen daha içinde küfür barındırmayan yorum yapmayı başaramamış. Oku kardeşim oku, cahil kalma. Yorum yap, yoruma atlama.

3 sene önce
cevapladı

biz yapmayalım bi sen yorum yap

3 sene önce
yazdı

Simdi… Aya daha ayak basilmadan cekilen bir Kült Filme kötü diyen arkadaslari anlamakta güclük cekiyorum. O zamanin teknolojisi ile CGI'si mükemmel bir Film. Bir bunu seyredin bir de 1979 cekilen Star Wars'i Bir bakin bakalim hangisinin özel efektleri daha iyi.

1 sene önce
cevapladı

Ne CGI'ı? Sene 1968

3 sene önce
cevapladı

1979 değil 1977 ve Star Warsın görsel efektleri daha başarılıki bunu aradan 9 yıl geçmesine bağlıyorum.

3 sene önce
yazdı

bu fılm kadra malca bır fılm yok bunu yerıne tom ve jerry ızleyın cok daha ıyı amk bune ne boyle uzaydan ve bılım kurgudan sogdum ızlemeyın

3 sene önce
cevapladı

zaten tom ve jerry çizgi filmindeki süblim mesajlarla büyüğün için o küçük beynin american sinemasının normal filmlerine hakim o yüzden fazla kasmana gerek yok bu tarz filmi izlemek için zaten anlamıcaksın

3 sene önce
yazdı

film güzel değil. Sadece dönemine göre çekim teknikleri güzel. Uzay aracı yere iniş yapana kadar 2 çay içtim

3 sene önce
yazdı

Arkadaşlar klasik olacak ama alttaki yorumlara kızıp üye oluyorlar ya hani ben de ondan oldum lakin olunmayacak gibi değil ki bugün Stanley Kubrick'in doğum günü olması hasebiyle duyarlılığım da tavan yapmış durumda. Neil Armstrong 1969 tarihinde uzaya ilk ayak basan insandır. Bu film 1968 yılında çekilmiştir. Diyeceklerim bu kadardır ve son olarak Christopher Nolan yapımı 2014 filmi Interstellar filmini izlemişseniz eğer bu kült filmi ne kadar örnek aldığını da ayrıca görebilirsiniz, saygılar. 🙂

3 sene önce
yazdı

7 krallığın koruyucusu olarak izlemeden kaçıp gitmenizi tavsiye ediyorum

3 sene önce
cevapladı

Sen öldün gardaş yazın beş para etmez zaten hayırsızın tekiydin insanları yakmayı bilirsin anca filmden anladığın yok izleyin harika film 👍🏼👍🏼

3 sene önce
yazdı

68 de sen nasıl bunu çekebildin.Uzay,bilimkurgu,yapay zeka başta olmak üzere bir çok türe öncelik etmiş tam bir kült film.S.Kubrick neden gelmiş geçmiş en iyi 5 yönetmen arasında olduğunu kanıtlıyor.
not:Filmin sonundaki ima düşündürücü…

3 sene önce
yazdı

Yuh artık 2 paket cips 1 paket leblebi 1 litre portakal suyu 1 litre limon suyu bitti film bitmedi onuda gectim harbi baydı baydıda ama 8,3 imdb nasıl almış merak ediyorum filmde mantık bile yok 😀 bi o kadarda can sıkıcı 😀 sıkılmak isteyenler islesin 😀 ben bir anlam veremedim filme odaklanamadım bile ama konusundan bir anlam cıkartamasamda kamara cekim kalitesi iyidi ona lafım yok 🙂

3 sene önce
yazdı

baydı.

3 sene önce
cevapladı

Daha filmin başında baydı

3 sene önce
yazdı

Sonunda geldi 😀 Hemen izliyorum.

Oyla:
After The Dark - The Philosophers 720p izle
720P Bilim Kurgu
  8.3/10
 
  160 DK
  ABD

Lütfen yorum yaparken "Caps Lock"unuzun kapalı olduğundan emin olunuz. 14.01.2019


Lütfen yorum alanına sadece film hakkındaki görüşlerinizi yazmaya özen gösteriniz, eklenmesini istediğiniz filmleri sıralamayınız. İstek alımı yoktur... 02.01.2019