Sevgili arkadaşlar sitemize gelen bazı kronik kullanıcı sorunlarını bize bildirmenize gerek kalmadan kısaca anlatmak istedim.

1- “ses yok” , “bölümler açılmıyor” Hataları

“ses yok” , “bölümler açılmıyor” hataları ile ilgili sizden bize bildiride bulunmadan önce yapmanız gereken birkaç yöntemi açıklayacağım.

Sitemize gelen “ses yok” , “bölümler açılmıyor” bildirimlerinin %99’unda aslında herhangi bir sorun bulunmamakta. Peki bir sorun yoksa neden bölümler açılmıyormuş gibi görünmekte? Tecrübelerime dayanarak bunun birkaç nedeni olduğunu görmekteyim. Bunlar:

a- Kullanılan tarayıcı bazlı sorunlar olabiliyor bu nedenle en sorunsuz çalışan “Google Chrome” web tarayıcısını tercih etmenizi öneriyorum.
b- Kullandığınız tarayıcıya eklediğiniz eklentiler playerlerin çalışmasını engelliyor olabilir. Bunun için ise tarayıcı ayarlarınızı sıfırlayıp tekrar siteye girmek.
c-
Chrome Kullanan arkadaşlar bu tarz bir engelleme ile karşılaşırsa eklentiye tıklayıp engellemeleri iptal etmeleri gerekiyor.

d- Yurt içi yada yurt dışı vpn kullanan arkadaşlar vpn uygulamasından Türkiye serverini kullandıklarında sorun çözülmüş olacaktır. (Birkaç farklı ülke de giriyordu fakat isimlerini bilmiyorum deneyebilirsiniz).

2- Bu filmin Altyazılı versiyonu var neden dublajı yok? Yada Dublajı var Altyazılı versiyonu yok

Sevgili arkadaşlar sitemize eklediğimiz bir film için hem altyazı-hem dublajlı versiyonlarını aynı anda tarıyoruz. O nedenle imkanlarımız el verdiği sürece 2 versiyonuda ekliyoruz. Eğer sitemizde dublaj var altyazı yok yada tam tersi altyazı var dublaj yok ise muhtemelen sürüm çıkmamış, uyumsuz, kalitelisiz, senkron sorunlu, ses sorunlu, seed eden yok vs… vs… nedenlerle bulunmuyordur. Kısacası eğer uygun koşullar oluşursa eksik alternatifimizi tamamlarız.

3- Playeriniz donuyor takılıyor.

Donma sorunları yaşadığınızda sayfayı yenileyip tekrar izlemeyi deneyin. Hız konusunda herhangi bir sıkıntımız yok fakat server yoğunluğundan dolayı bazı serverlar kaldıramayabiliyor. O durumlarda sayfayı yenilemeniz durumu düzeltecektir. Bu konuda sıkıntı yaşayan arkadaşlar sayfayı yenilediğinizde de aynı sorunu yaşıyorsanız öncelikle https://www.speedtest.net/ bu adres üzerinden netinizde bir yavaşlık var mı diye bakın ardından hala sıkıntı devam ediyorsa o zaman bize ulaşın.

4- Sık gelen sorunlardan biri ise “filmleri nasıl indirebilirim”

Sevgili arkadaşlar GoID player ekli olan tüm filmleri gönül rahatlığı ile indirebilirsiniz. Bunun için:

Videoyu açın ardından sağ altta bulunan indirme butonuna tıklayın ve yönlendirilen sayfada 60 saniye bekleyip istediğiniz çözünürlükte indirin.

5- Video duruyor eklenti kurmam isteniyor.

Sevgili arkadaşlar. Chrome web mağzası eklenti kurun şeklinde istekle geldiği durumda kurmanızı öneririm. Bu eklentiyi sizden eklemenizi isteme sebebimiz ileride herhangi bir nedenden ötürü sitenin kaptılması durumunda direk olarak size erişim sağlayacak yönlendirmeyi yapacak olmasından dolayı. Eğer eklentiyi yüklemek istemiyorsanız https://720p-izle.com/start.aspadresine bir kere tıklamanız yeterli fakat dediğim gibi eklenti sitenin kapanması durumunda erişiminizin kesilmemesini sağlamak amaçlı.

6- Reklamlar (“eskiden bu kadar reklam yoktu”)

“eskiden bu kadar reklam yoktu” “bu kadar reklam olur mu?” “reklam izleyecektim araya dizi koymuşsunuz 🙂 ) diyehaklı olduğunuz yorumları görüyorum ama bilmediğiniz bir durum var ki işin arka tarafında maliyetlerimizi karşılayamayacak kadar zor durumdaydık. Rahatsız olduğunuz bu reklamları almazsak ilerleyen zamanlarda hiç reklam alamadığımız durumlarla karşılaşıyoruz ve bu durumlar bizi gerçekten yıpratıyor. Bu bağlamda sizlere ufak bir tavsiye verebilirim reklama bir kez tıklar ve açılan pencereyi kapatırsanız beklemek zorunda kalmazsınız 😉 Umarım bu reklam durumunu anlayışla karşılarsınız.

Not: Arkadaşlar bu sorunlarla alakalı farklı yollardan çözüm sağlayan arkadaşlar makalenin alt kısmında yorumlara nasıl çözüm sağladıklarını yazarlarsa diğer arkadaşlar içinde güzel olur.

Şimdilik benden bu kadar umarım yardımcı olabilmişimdir. Hepinize keyifli seyirler diliyorum.


12 YORUM
@mercanyeng9898. 3 hafta önce
Admin rumuz nerden değişiyor bir türlü bulamadımmmm
@Kitten 3 hafta önce
Dance to Death filmini hiçbir yerde bulamıyorum. Siteye yükleme olanağınız var mı?
1 yanıtı görüntüle
@asyerge 4 hafta önce
Sevgili Admin. 1 numaralı maddede yazan şıklarda (a,b,c) sorun yok. Chrome kullanıyorum ve herhangi bir eklenti yok. Sitenin çerezleri ayarlamasına da izin veriyorum. d şıkkının ise sorun olduğunu sanmıyorum çünkü eskiden de aynı VPN yi kullanıyordum... [Devamını gör..]
Sevgili Admin. 1 numaralı maddede yazan şıklarda (a,b,c) sorun yok. Chrome kullanıyorum ve herhangi bir eklenti yok. Sitenin çerezleri ayarlamasına da izin veriyorum. d şıkkının ise sorun olduğunu sanmıyorum çünkü eskiden de aynı VPN yi kullanıyordum. Fakat hala aynı hatayı alıyorum ve film indiremiyorum. Sorun ne olabilir ki?
1 yanıtı görüntüle
@asyerge 4 hafta önce
Sevgili admin. Uzun zamandır sitenizin müdavimiyim. Sitenizden film indirip TV de izliyordum fakat bir süredir izlemek istediğim filmlerde hep "Bu video telif ihlali sebebiyle kaldırılmıştır." ibaresi var. Bilgisayarım dizüstü olduğundan filmleri bil... [Devamını gör..]
Sevgili admin. Uzun zamandır sitenizin müdavimiyim. Sitenizden film indirip TV de izliyordum fakat bir süredir izlemek istediğim filmlerde hep “Bu video telif ihlali sebebiyle kaldırılmıştır.” ibaresi var. Bilgisayarım dizüstü olduğundan filmleri bilgisayar ekranından izlemek zorunda kalıyorum. Malum bu da bize zulüm geliyor.2 kişi birden minicik ekranın karşısına geçip film izlemeye çalışıyoruz. Bunun bir çaresi ypk mu?
2 yanıtı görüntüle
@morphlingx 4 hafta önce
duyuru için teşekkürler. benim küçük bir önerim olucaktı mesela bazen filmlere yorum yaparız veya bir başkasının yorumunu yanıtlarız da bize yapılan yanıtlar için bir bildirim butonu eklermisin bazen yoruma yanıt var mı veya bir soruma cevap geldimi... [Devamını gör..]
duyuru için teşekkürler.
benim küçük bir önerim olucaktı mesela bazen filmlere yorum yaparız veya bir başkasının yorumunu yanıtlarız da bize yapılan yanıtlar için bir bildirim butonu eklermisin bazen yoruma yanıt var mı veya bir soruma cevap geldimi diye aynı filmi açıyorum kısmende olsa bazen unutuyorum buna çözüm olarak ve sadece yorumlar için bir bildirim butonu eklemeyi düşünür müsünüz ?
1 yanıtı görüntüle