Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile (2019)

Film-adi

Zac Efron'un tarihin en ünlü seri katili Ted Bundy'ye hayat verdiği film, Bundy'nin uzun dönemli kız arkadaşı Elizabeth (Lily Collins)'in gözünden anlatılacak. 1974 ve 1978 yılları arasında birçok kadına tecavüz edip öldüren, kurbanlarının tam sayısı bilinmemekle birlikte, 10 yılı aşkın inkar süreci sonunda, 30'dan fazla cinayet işlediğini itiraf eden, 1989'da da Florida'da idam edilen ünlü seri katil Ted Bundy'nin hayatında uzun süre yer alan Elizabeth, katilin aktif olduğu yıllarda da onun hayatındaydı ve manipülasyonlarla kontrol ediliyordu. Yıllarca süren şüphe ve inkarın ardından Elizabeth, sonunda Bundy'yi polise ihbar etmişti. Ancak polis, bu ihbarı değerlendirmemişti.

Westworld'ün güzel yıldızı Angela Sarafyan, Elizabeth'in Bundy'yi sorgulamaya başlamasını sağlayan arkadaşı Joanna'ya, usta oyuncu John Malkovich de 1979 yılında davayı değerlediren Edward Cowart'a, "Skins" dizisi ile parlayan, "Maze Runner" serisinin yükselen yıldızı Kaya Scodelario ise Bundy’nin hapisteyken evlendiği eşi Carole Ann Boone'a hayat veriyor. "The Big Bang Theory" dizisinin fenomene dönüşen karakteri Shelson Cooper'a hayat veren Jim Parsons ise 1979'daki davayı başlatan ve sonuçta Bundy'nin mahkum edilmesine neden olan savcı Larry Simpson olacak. İlk oyunculuk deneyimini yaşayacak olan Metallica'nın frontmani James Hetfield da 1975’te ünlü seri katil Ted Bundy'yi tutuklayan ilk kanun görevlisini canlandıracak. Kadrosunda Jeffrey Donovan, Haley Joel Osment, Terry Kinney, Dylan Bake ve Grace Victoria Cox'un da yer aldığı biyografik yapım, tek kurmaca film perde deneyimi Gölgelerin Dili:Blair Cadısı 2 olan, Metallica’nın "Some Kind Of Monster" belgeselinin de yönetmenliğini üstlenen belgesel yönetmeni Joe Berlinger'in imzasını taşıyacak.
Oyuncular
 • Lily Collins
  Lily Collins
 • Zac Efron
  Zac Efron
 • Angela Sarafyan
  Angela Sarafyan
 • Sydney Vollmer
  Sydney Vollmer
 • Macie Carmosino
  Macie Carmosino
 • Ava Inman
  Ava Inman
 • Morgan Pyle
  Morgan Pyle


Lütfen yorum yaparken "Caps Lock"unuzun kapalı olduğundan emin olunuz. 14.01.2019


Lütfen yorum alanına sadece film hakkındaki görüşlerinizi yazmaya özen gösteriniz, eklenmesini istediğiniz filmleri sıralamayınız. İstek alımı yoktur... 02.01.2019

E-Posta Bilgilendirme
E-posta adresinizi girerek son yüklenen filmleri güncel olarak takip edebilirsiniz. (Aktivasyon Onayı Gereklidir.)